Кулеба: "Немає кращого рішення для безпеки в євроатлантичному регіоні, ніж членство України в НАТО"

Генсек НАТО Єнс Столтенберг і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на пресконференції під час засідання міністрів закордонних справ країн НАТО в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі 4 квітня 2023 року. Фото: AP

Немає кращого стратегічного рішення для забезпечення стратегічної безпеки в євроатлантичному регіоні, ніж членство України в альянсі НАТО. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 4 квітня під час спільної заяви для преси з Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

За словами Кулеби, Україна цінує практичну підтримку, яку отримує від Альянсу. Глава МЗС України також привітав НАТО з річницею створення Альянсу, а Фінляндію зі вступом в НАТО.

“Україна прагне досягти тієї ж мети — стати повноправним членом НАТО, і це буде однією з тем наших розмов тут, у Брюсселі, про те, як ми можемо рухатися вперед”, — сказав Кулеба.

Міністр також подякував за скликання Комісії НАТО — Україна.

“Для мене це не лише символічно, але й політично та практично важливо, і я з нетерпінням чекаю наших дискусій”, — додав глава МЗС.

За його словами, він приїхав у Брюссель, щоб прискорити постачання того, що вже обіцяно Україні. Насамперед артилерійських боєприпасів, піхотних броньованих машин, бронетранспортерів, всього, що можна використовувати для успішного контрнаступу.

“Звичайно, я маю намір обговорити, як ви зазначили, стратегічні плани забезпечення сталості підтримки, яку отримує Україна”, — сказав Кулеба.

Також, як відзначив Кулеба, в центрі уваги буде вступ України до НАТО.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 3-4 квітня здійснює робочий візит до Брюсселя для участі в офіційному засіданні Комісії Україна — НАТО. Це перше засідання комісії на рівні міністрів закордонних справ за участю України з 2017 року.

У МЗС нагадали, що Угорщина з 2017 року блокувала проведення засідань Комісії Україна-НАТО на міністерському рівні, вимагаючи від України змінити свою політику щодо прав угорських меншин.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Читайте також

"Країна та армія "натівського" стандарту": 5 питань про заявку України на вступ до НАТО

Які шанси України на вступ до НАТО під час війни. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО