На Дніпропетровщині судитимуть організовану групу, яку підозрюють у торгівлі людьми

Фото: поліція Дніпропетровщини

На Дніпропетровщині судитимуть підозрюваних у торгівлі людьми. Про це повідомили на сайті поліції області.

За повідомленням, п’ятьох фігурантів підозрюють в експлуатації людей на важких сільськогосподарських роботах.

Лідер групи – 62-річний житель Новомосковського району, який організував схему та залучив спільників, зокрема і членів своєї родини. Також він найняв наглядача, який контролював завербованих.

Підозрювані утримували робітників у невідповідних умовах та змушували працювати за малу зарплатню. Кошти, отримані за працю найнятих працівників, розподілялися між членами групи в залежності від ролі кожного учасника.

Вербувальники обирали людей, які не мали власного житла та джерел доходу, документів, перебували у скрутному стані, серед них були і переселенці з окупованих територій. Користуючись цим, вони пропонували людям гідні умови життя та роботи, натомість люди потрапляли у трудове рабство.

У грудні 2022 року вдома у фігурантів у Дніпрі та у селищах Новомосковського району провели 12 обшуків, під час яких були вилучені речові докази.

Також були встановлені та опитані потерпілі.

Фігурантам були вручені повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 149Торгівля людиною, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його уразливого стану або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію, вчинені щодо неповнолітнього його батьками, усиновителями, опікунами чи піклувальниками, або вчинені щодо малолітнього, або організованою групою, або поєднані з насильством, небезпечним для життя або здоров’я потерпілого. Кримінального кодексу України. Їм обрали запобіжні заходи.

31 березня кримінальне провадження з обвинувальним актом передали до Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області, з додатковою кваліфікуючою ознакою – вчинено організованою групою.

Читайте також

Як не стати жертвою торгівлі людьми. Поради дніпровських експертів

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро