Перейти до основного змісту

В Україні з 1 квітня — нерестова заборона на вилов риби

. Ілюстративне фото: Getty Images

В Україні з 1 квітня 2023 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів набирає чинності щорічна нерестова заборона на вилов риби. Тривалість нерестової заборони різниться залежно від регіонів та водойм.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства меліорації та рибного господарства.

У водоймах на період нересту забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), крім суден органів рибоохорони та інших уповноважених органів.

Забороняється також здійснення промислового рибальства та підводного полювання, водночас посилюється контроль за роботою водозабірних споруд.

У період нересту дозволяється вилов одній особі за добу 3 кг + 1 шт. риби (особина будь-якої маси у мінімально дозволених для добування розмірах) гачковими знаряддями вилову або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на ділянках, не заборонених для любительського рибальства у період весняно-літньої заборони.

Держрибагентство нагадує, що у 2023 році, у період весняно-літньої нерестової заборони, відповідно до оновлених правил рибальства, збільшено до двох дозволену кількість гачків при вилові водних біоресурсів з берега за межами нерестовищ. Також, дозволено проводити офіційні спортивні заходи.

За порушення правил рибальства передбачається як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

В Україні з 15 лютого 2023 року у всіх рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) вперше була встановлена заборона на вилов щуки на період нересту, яка діяла до 31 березня.

Нові правила любительського і спортивного рибальства

З 9 грудня 2022 року в Україні почали діяти нові правила любительського і спортивного рибальства. Вони враховують найкращі напрацювання країн ЄС, рекомендації профільних наукових установ України, пропозиції громадськості та інших стейкхолдерів.

  • збільшено добову норму вилову риби (3 кг) на одну людину, розмір якої перевищує мінімально дозволені для вилову розміри;
  • знято обмеження на вилов деяких малоцінних та інвазивних видів водних біоресурсів (карликовий сом, ротань-головешка, сонячний окунь, рапан)
  • дозволено вилов усіх водних біоресурсів, крім тих, що занесені до Червоної книги України, переліків регіонально рідкісних видів, що охороняються, та інших міжнародних природоохоронних списків
  • збільшено з 5 до 7 дозволену кількість гачків
  • збільшено з 1 до 2 дозволену кількість гачків при вилові водних біоресурсів з берега за межами нерестовищ у період весняно-літньої нерестової заборони
  • зменшено кількість заборонених для рибальства місць (зокрема, дозволено рибальство у затоці "Галерна" Канівського водосховища та у гирлах річок, що впадають у Дністровське водосховище)
  • зменшено заборонені для рибальства ділянки (зокрема, у нижніх б’єфах ГЕС дніпровських водосховищ з 10 та 5 км до 2 км)
  • дозволено використовувати всі види водних біоресурсів в якості живої принади (живця), окрім видів, вилов яких заборонено.
  • заборонено вилов із моторних суден з включеною силовою установкою з використанням більше ніж одного знаряддя вилову на одного рибалку
  • встановлено нерестову заборону на вилов форелі струмкової у межах Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей з 1 вересня до 31 грудня.

Читайте також

На Херсонщині браконьєри наловили риби на мільйон гривень

На Київщині чоловік наловив карасів на майже 100 тисяч гривень

Топ дня
Вибір редакції