Перейти до основного змісту

Лукашенко пригрозив ядерною зброєю, закликав до миру між РФ та Україною та розповів про "інсайдерську інформацію"

Невизнаний низкою держав президент Білорусі Олександр Лукашенко. AP

Невизнаною низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко закликав до "негайного перемир'я" між Росією та Україною, пригрозив російською ядерною зброєю, а також заявив, що має "інсайдерську інформацію" про те, що нібито "люди з обох боків фронту в Україні вже починають домовлятися".

Про це він заявив 31 березня під час послання до білоруського народу та Національних зборів, передає Белта. На думку Лукашенка, бойові дії мають бути зупинені "без права переміщення військ та перекидання зброї та техніки". При цьому "глава" Білорусі пригрозив ядерною зброєю.

"Оголосити перемир'я без права переміщення угруповань військ та перекидання зброї та техніки. Якщо Захід знову використовує цей час для обману, то Росія буде зобов'язана залучити всю міць ВПК та армії – і збіднений уран, і збагачений уран", – сказав Лукашенко.

Він переконаний, що переговори треба розпочинати саме зараз: "Зупинитися треба зараз, поки не почалася ескалація".

Також під час виступу Лукашенко поділився "інсайдерською інформацією" що нібито люди з обох боків фронту в Україні "вже починають домовлятися – командири рот, взводів, комбатів".

"Люди не хочуть воювати", — наголосив Олександр Лукашенко.

В Офісі президента України прокоментували заяву президента Білорусі Олександра Лукашенка про нібито домовленості про припинення вогню учасниками бойових дій на фронті.

"Ще раз по пунктах. Будь-яке припинення вогню буде означати право РФ залишитися на окупованих територіях. Цього категорично не можна допустити. Україна має право переміщувати на своїй території війська і техніку так, як вважає за потрібне. Дивні "миротворці" виглядають комічно", — написав радник голови ОПУ Михайло Подоляк у Twitter.

Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ в Білорусі

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

"Поки президент Путін має ядерну зброю, Європа не може бути в безпеці. Він виправдовує цю небезпечну ескалацію, посилаючись на десятиліття спільного використання ядерної зброї НАТО", — заявив виконувач обов'язків директора ICAN Даніель Хегста.

За його словами, допоки країни продовжують розглядати ядерну зброю як щось інше, ніж глобальну проблему, це допомагає Путіну уникнути покарання за подібну поведінку.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Україна завила, що вимагає скликати Раду безпеки ООН у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

28 березня у міністерстві закордонних справ Білорусі заявили, що розміщення російських ядерних боєголовок на території країни без передачі Мінську контролю над ними не суперечить міжнародному праву.

Контрнаступ України

29 березня міністр оборони України Олексій Резніков сказав, що для контрнаступу ЗСУ потрібні "сучасні бойові літаки четвертого покоління". Він додав, що це "питання часу".

За словами міністра, найближчий контрнаступ і отримання винищувачів будуть розділені в часі. Для контрнаступу важливо панувати в повітрі, але Україна буде виходити з тих ресурсів, які є на сьогодні.

"Звісно, для контрнаступу завжди краще мати ще і можливість панувати в повітрі. Це дуже важливо. Але ми будемо виходити з тих ресурсів і тих реалій, які сьогодні є, і ми будемо використовувати наявність тої зброї, яка є у нас як спадок радянської доби, і одночасно тої зброї, яку ми отримали й продовжуємо отримувати від наших партнерів", — сказав Резніков.

Читайте також

Проти Білорусі запровадять ще більше санкцій у разі розміщення там ядерної зброї – Моравецький

"Ядерну війну неможливо виграти" — Китай про ядерну зброю в Білорусі

"Взяв у заручники": Данілов відповів на заяву Путіна про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Німеччина звинуватила Росію у ядерному залякуванні

Топ дня
Вибір редакції