"Поля були закидані мінами". Як розміновують землі у Криворізькому районі Дніпропетровщини

Важливо
Суспільне Дніпро

В Криворізькому районі Дніпропетровщини з початку березня триває розмінування полів. За цей час сапери обстежили близько 1700 гектарів. За інформацією Криворізької районної військової адміністрації, найбільш забруднені вибухонебезпечними предметами території у Широківській та Зеленодольській громадах.

Як відбувається розмінування — репортаж Суспільного.

Сапери знищують вибухонебезпечні предмети на полях агропідприємства Широківської громади. Представник підприємства Владислав Баранов говорить: наразі майже всі їхні землі розміновані.

Суспільне Дніпро

"З 2 березня минулого року ми були в зоні бойових дій. Через наші поля проходила лінія оборони й лінія захисту. Практично всі поля, що межують з Херсонською областю, це майже 5700 гектарів, були закидані мінами й були заміновані. Звичайно ж, ДСНС зробили основну свою функцію", каже він.

Олександр Волошин. Суспільне Дніпро

"У переважній більшості знищуємо на місці"

Водій-сапер Олександр Волошин говорить: його робочий день розпочинається з інструктажу, далі обстеження території та знищення вибухонебезпечних предметів.

"Зараз у нас обстеження з квадрокоптера, тому ми в безпечній зоні. Командир відділення проводить пошук, якщо виявляються якийсь предмет, ми слідуємо до нього, щоб визначити, що з ним надалі робити. У переважній більшості знищуємо на місці", каже він.

Читайте також: Знищують нерозірвані снаряди та міни. Піротехніки з Кривого Рогу розміновують території Дніпропетровщини та Херсонщини

Сапери працюють щодня. Спершу для перевірки та розмінування визначили близько 3 тисяч гектарів в Криворізькому районі. Для цього громади звертались до головного управління ДСНС області.

Контрольований вибух. Суспільне Дніпро

За місяць перевірили 1 700 гектарів, зазначив начальник відділення групи піротехнічних робіт Денис Наговіцин.

Денис Наговіцин. Суспільне Дніпро

"При перевірці поля виявлено два касетні елементи 9Н210, які були знищенні контрольованим підривом. Ці касетні елементи є осколковими, намагаємося при знищенні підривом заглибити хоч на 30 сантиметрів для того, щоб уламки пішли вгору і нікому не було шкоди", говорить він.

Суспільне Дніпро

Українські аграрії подали близько пів тисячі заявок на розмінування полів, повідомив у коментарі Суспільному перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. За його словами, попередньо потрібно оглянути на наявність забруднень боєприпасами близько 2,5 млн гектарів сільськогосподарських угідь.

Читайте також

Фермери подали близько 500 заявок на розмінування полів — Мінагрополітики

Що робити, якщо знайшли вибухівку – пояснили рятувальники Кіровоградщини

Розмінування Харківської області: де росіяни залишили найбільше боєприпасів

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро