США запровадили санкції проти двох російських компаній, що постачають техніку армії М'янми

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу та головнокомандувач армії М'янми Мін Аун Хлайн, 22 червня 2021 року, Москва, фото: AP

Сполучені Штати 28 березня ввели санкції проти двох російських компаній — "Авіатех" і "Авіазапчасть" — за продаж та обслуговування військової техніки.

Про це йдеться в офіційній заяві Міністерства торгівлі США, опублікованій у Федеральному реєстрі.

Загалом під експортні обмеження потрапили 11 суб'єктів господарювання, що "діють всупереч національній безпеці або зовнішньополітичним інтересам Сполучених Штатів".

Окрім російських, до списку були внесені компанії з М’янми, Китаю та Нікарагуа.

При цьому "Авіатех" і "Авіазапчасть" потрапили під санкції як такі, що "продають, закуповують та обслуговують військову техніку, яка дозволяє військовому режиму БірмиБірма — назва М'янми до 1989 року здійснювати порушення прав людини, а також жорстокі повітряні атаки, що призводять до загибелі та поранень цивільних осіб".

Раніше голова української розвідки Кирило Буданов заявляв, що Росія шукає шляхи придбання зброї для війни проти України у будь-яких держав, розглядаючи країни Південно-Східної Азії, зокрема, М'янму.

Правозахисна група Justice for Myanmar (JFM) стверджує, що відстежує тісні взаємини між Росією та хунтою М'янми від моменту держперевороту, що стався у лютому 2021 року. Зокрема, у минулорічному звіті група визначила 19 російських компаній, на які слід накласти санкції за постачання зброї та обладнання армії М'янми.

Читайте також

Проти Білорусі запровадять ще більше санкцій у разі розміщення там ядерної зброї – Моравецький

У ЄС заявили, що конфіскувати російські активи буде нелегко

Світові ціни та антиросійські санкції: аналітик назвав причини здешевшання пального на АЗС

Вибір редакції