Зеленський пояснив, чому втрата Бахмута стане політичною поразкою для України

Президент України Володимир Зеленський під час нагородження українських військових біля Бахмута на Донеччині, 22 березня 2023 року, фото: AP

Якби Бахмут був взятий російськими військами, президент РФ Володимир Путін, "продав би" цю перемогу Заходу, своєму суспільству, Китаю, Ірану, а для України це б була політична поразка.

Про це сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Associated Press.

За його словами, якщо Україна "не виграє затяжну битву в ключовому східному місті", Росія може почати будувати міжнародну підтримку угоди, яка може вимагати від України неприйнятних компромісів.

Дивіться також: Зеленський на передовій на Бахмутському напрямку. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Президент також зазначив, що програш українських військ у Бахмуті був би скоріше політичною поразкою, аніж тактичною.

Як пише AP, Зеленський передбачив, що тиск від поразки в Бахмуті може прийти швидко — як з боку міжнародної спільноти, так і всередині України, адже українське суспільство відчуває втому, і підштовхне президента до компромісу з росіянами.

"Якщо він (Путін та російська армія — ред.) відчує якусь кров — запах, що ми слабкі — він буде штовхати, штовхати, штовхати", — додав він.

Раніше у звіті американського інституту вивчення війни (ISW) було сказано, що станом на ранок 29 березня російські військові ймовірно контролюють 65% Бахмута на Донеччині: протягом останнього тижня армія РФ зайняла додаткові 5% міста.

Зазначалося також, що військові ПВК "Вагнер", ймовірно, захопили промисловий комплекс АЗОМ на півночі Бахмута.

Читайте також

Скільки будинків пошкоджені у Бахмуті за місяць: дані міськради

"Тактичні просування без стратегічної переваги". 70 обстрілів та 14 боїв, РФ не спиняє атаки Бахмута: хроніка 29 березня

Вибір редакції