Митрополита Нестора призначили священноархімандритом Почаївської Свято-Успенської Лаври

Фото: ПЦУ

Священний Синод призначив митрополита Нестора священноархімандритом Почаївської Свято-Успенської Лаври. Про це повідомили на сайті Тернопільської єпархії ПЦУ.

Засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, на якому розглядали це питання, відбулося 28 березня в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі.

"У складі Тернопільської єпархії ПЦУ було утворено релігійну організацію “Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)”, священноархімандритом якої був затверджений митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор. Почаївську лавру передали в оренду УПЦ МП у 2003 році, цей договір діє до 2052 року. До комплексу Почаївської лаври входить 18 споруд, шість із них перебувають на балансі Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. У лютому 2023 року голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко повідомив про перше засідання робочої групи, яка вивчає правомірність використання комплексу Почаївської Свято-Успенської лаври УПЦ МП", – йдеться на сайті Тернопільської єпархії ПЦУ.

Читайте також