На Черкащині циркулюють штами Омікрон та Кракен. Як вберегтися

Суспільне Черкаси

На Черкащині медики фіксують ріст захворюваності на COVID-19. Причина — зменшення кількості вакцинованих, розповів Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач. З його слів в області циркулює Омікрон та Кракен.

У період із 17 по 23 березня на Черкащині зареєстрували 864 випадки захворювання на COVID-19. Це у 6,5 раза більше ніж за перший тиждень 2023 року.

"Вірусологічна лабораторія з початку року методом ПЛР провела 8 380 тестувань матеріалів на COVID-19, позитивні результати отримані у 15% випадків. Це свідчення того, що вірус COVID-19 активно циркулює в області", – розповів головний санітарний лікар.

За його словами, на Черкащині нині циркулює низка генетичних ліній штаму коронавірусу Омікрон, зокрема ХВВ.1.5 або Кракен. Нині, за словами медика, виключно вакцинація може вберегти від важкого перебігу та смерті від COVID-19. Та відзначив, що динаміка щеплень від COVID-19 в області з початку року має негативну тенденцію — знизився майже удвічі.

"Якщо за перший тиждень загалом щепилися 984 особи, то за останній – удвічі менше, лише 458 осіб. У середньому по Україні в одному регіоні здійснюється понад тисячу щеплень за тиждень, тоді як у Черкаській області – менше ніж 500".

Особливо важливо зробити щеплення людям із груп ризику – людям старшого віку, особам із хронічними захворюваннями. Їм загрожує важкий перебіг хвороби і навіть летальні наслідки.

"На сьогодні в області охоплено вакцинацією менше половини жителів, тоді як ключовим завданням у вакцинальній кампанії від COVID-19 є охоплення повним циклом вакцинації не менше 70% дорослого населення. Особливої актуальності щеплення набуло в умовах воєнного стану та повномасштабної війни, адже у зв’язку зі значною міграцією населення ризики розповсюдження цієї інфекції зростають кратно", – пояснив Володимир Папач.

Суспільне: Черкаси

Які є вакцини

Зараз в Україні, зокрема на Черкащині, наявні три вакцини від COVID-19: Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech та вакцина Janssen (Johnson &Johnson).

Для щеплення дітей віком від 5 до 11 років використовують спеціальну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить утричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей старше 12 років.

Що відомо

  • Всього із початку пандемії медики в області зареєстрували 199 015 випадків захворювання на COVID-19, із них – 14 596 дітей.
  • Одужало всього хворих – 194 650, померли 3 249 з-поміж хворих.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції