Безкоштовну допомогу психолога зможуть отримати жителі Бучанської громади на Київщині, що постраждали від війни.
Про це йдеться у повідомленні Бучанської міської ради у Telegram.
Спеціальні кабінети відкрилися у Бабинецькому та Гаврилівському старостатах за підтримки міжнародної організації "Лікарі світу". Організація діє в Україні з 2015 року і спеціалізується на психосоціальній підтримці та медичній допомозі людям, що постраждали через військові конфлікти.
На території Бучанської громади "Лікарі світу" власним коштом відремонтували два приміщення, придбали меблі і необхідну комп’ютерну техніку. Розташовані кабінети психологічної допомоги у Центрах адміністративних послуг Бабинецького та Гаврилівського старостатів.
Що відомо про воєнні злочини у Бучі
Буча була в окупації росіян 33 дні, російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого 2022 року. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
31 березня минулого року російські війська залишили Бучу. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто, там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня 2022 року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
На початку квітня минулого року у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.
Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня 2022 року.
Під час окупації армія РФ скоїла в Бучанському районі Київщини понад 9 тисяч воєнних злочинів. Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини.
Раніше про надання допомоги цивільним бучанцям оголосили представники Харківської правозахисної групи та Данського інституту у боротьбі з катуваннями DIGNITY.
Читайте також
Чергова група киян-захисників відбула на двотижневу реабілітацію до Польщі