Патріотичну літературу, про пригоди, принцес та драконів. Що читають кропивницькі діти

Чотирирічний Лев з Кропивницького у бібліотеці. Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивницькі діти люблять читати про пригоди, тварин, принцес та драконів. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну звертають увагу на патріотичну літературу, розповіла Суспільному завідувачка бібліотеки для дітей імені Шевченка Алла Кирилюк.

Чотирирічний Лев з Кропивницького самостійно не вміє читати та щотижня відвідує бібліотеку, куди його записали батьки. Це було пів року тому, розповіла мама хлопчика Ірина Іванова.

Ірина та Лев Іванови. Фото: Суспільне Кропивницький

Для Ірини Іванової бібліотека — це місце розвитку. "У нас вдома не так багато книг. Тобто ми купуємо книги, але, я розумію, що, по-перше, ми не можемо купити всі, які хочемо, по-друге, тут дуже багато активностей. Лев може погратися, взяти участь майстер-класах".

Фото: Суспільне Кропивницький

Ірина та її чоловік люблять читати, тож син наслідує їх, вважає мама Лева: "Спільне читання дуже сильно зближує. Ми читаємо перед сном, ми читаємо просто... Коли вимикали світло, це для нас взагалі було порятунком тому, що брали ліхтарик, лягали та читали".

Читання у Лева розвиває фантазію, розповідає Ірина: "Йому подобається подивитися на картинку і потім дофантазувати її".

Фото: Суспільне Кропивницький

Заввідділу бібліотеки Алла Кирилюк вважає, роль батьків у захопленні читанням дитини є головною. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну збільшився попит на патріотичну літературу серед дорослих, й почали цікавитись цією темою діти: "Цікавляться історією, подіями, які почалися у 2014 році та що до цього призвело".

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб