На Харківщині повітряний патруль допомагає виявити лісові пожежі. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

.

У Харківській області рятувальники разом з пілотами "Цивільного повітряного патруля" щодня обстежують територію лісництв з повітря — шукають можливі займання в екосистемах. Про це Суспільному розповів голова організації "Цивільний повітряний патруль" Юрій Покусай.

За його словами, патруль літає щодня, у повітрі може бути до 5 годин. Година польоту коштує майже 8 тисяч гривень.

"Ми взяли приклад з цивільного повітряного патруля Сполучених Штатів Америки, який створився у 1941 році. Ми об'єднали пілотів, власників, небайдужих людей — тих, які готові своїми знаннями, вміннями, технікою давати сприяння своїй державі", — розповідає Покусай.

Паливо купують власним коштом — допомагає бізнес, каже представник організації.

"Приведення аеродромів у належний стан — це на себе взяла облдержадміністрація. Тобто ми виконуємо польоти на своїй техніці. Нам бізнес, який соціально відповідальний, сприяє", — розповідає Покусай.

Територію Харківщини рятувальники оглядають з висоти майже 3 км, розповідає пілот громадської організації "Цивільний повітряний патруль" Валентин Золочевський:

"Коли ми злітаємо, дуже гарно видно усі осередки займання. Ми їх фіксуємо і передаємо до ДСНС, і вони одразу відпрацьовують. Ми робимо відеозйомку, фіксацію координат цього місця".

Валентин каже, за годину оглядають близько 200 кілометрів. Разом з "Повітряним патрулем" місцевість оглядає й екіпаж надзвичайників.

У квітні на території Володимирівсього лісництва у Краснокутському районі горіло близько 20 гектарів природного парку "Слобожанський". Інформацію про пожежу рятувальники передають наземним підрозділам, розповідає льотчик-штурман Павло Сміян:

"Я забив у систему, що у нас тут, припустімо, пожежа. Одразу ці координати можу передати. Якщо критична ситуація, у нас є зовнішня підвіска, зовнішній зливний пристрій, який кріпиться до гелікоптера — і починаємо гасити пожежу".

З "повітряним патрулем" рятувальники працюють 4 роки. Волонтери допомагають швидше виявити пожежу, каже начальник служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області Олександр Волобуєв.

"Повітряний цивільний патруль постійно літає над лісовими масивами — він у найкоротший час передає нам цю інформацію. З початку року у нас виникло 63 лісові пожежі. У минулому році на цей період — 8. У 8 разів практично більше, ніж у минулому році", — розповідає Волобуєв.

Відео повністю:

Авторка: Альона Рязанцева