Росія спробує дістати уламки безпілотника США, що впав у Чорне море

Безпілотник типу Mq-9 Reaper на американській військово-морській базі в Середземному морі, 29 квітня 2022 року в Катанії, Італія. Фото: Getty Images

Росія спробує знайти і дістати уламки американського безпілотника MQ-9 Reaper у Чорному морі. Про це повідомив секретар Радбезу РФ Микола Патрушев, передає російський “Интерфакс”.

"Я не знаю, зуміємо ми дістати чи ні, але те, що це робити треба, і будемо цим займатися обов'язково. Сподіваюся, звичайно, на успіх", — сказав Патрушев в інтерв'ю програмі "Москва. Кремль. Путін" на телеканалі "Россия-1".

Патрушев також звинуватив США у безпосередній участі у військових діях.

"Щодо американського безпілотника — американці весь час кажуть, що вони не беруть участі у військових діях — це чергове підтвердження, що вони безпосередньо беруть участь у цих заходах, у війні", — заявив Патрушев.

Він додав, що РФ на тлі цих подій продовжить "відстоювати свій суверенітет".

Раніше координатор зі стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки Джон Кірбі повідомив, що уламки безпілотника MQ-9 Reaper, що впав напередодні в Чорне море, можливо, вже ніколи не вдасться витягти на поверхню. Кірбі також повідомив, що США вжили заходів, щоб безпілотник MQ-9 Reaper, який упав у Чорне море, не потрапив у чужі руки.

Що відомо про перехоплений безпілотник США над Чорним морем

Зранку 14 березня два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне перехоплення безпілотного літака розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який діяв у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

У командуванні Військово-повітряних сил США в Європі заявили, що один із російських літаків Су-27 влучив у пропелер MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені збити MQ-9 у міжнародних водах.

Речник Пентагону генерал Патрік Райдер заявив, що внаслідок інциденту є певні пошкодження у російського літака.

У Міноборони РФ заявили, що американський безпілотник летів над акваторією Чорного моря в районі Кримського півострова у напрямку Державного кордону Російської Федерації. Там повідомили, що у повітря підняли винищувач. Унаслідок різкого маневрування безпілотний літальний апарат MQ-9 начебто перейшов у некерований політ із втратою висоти і зіткнувся з водною поверхнею.

“Російські винищувачі бортового озброєння не застосовували, з безпілотним літальним апаратом у контакт не вступали і благополучно повернулися на аеродром базування”, — йдеться у заяві росіян.

Читайте також

Російський літак Су-27 зіткнувся з безпілотником США над Чорним морем. Що відомо