Пошуковці асоціації "Плацдарм" за рік знайшли тіла понад 300 російських військових на Донеччині

Тіла 311 російських солдатів з початку повномасштабного вторгнення знайшли та вивезли пошуковці асоціації "Плацдарм". Два тіла забрали 12 березня у Краснопіллі на Донеччині. Про це Суспільному розповів керівник пошукового закону асоціації Олексій Юков.

За посіченим осколками парканом — потрощений будинок і господарські споруди. Навколо купи сміття і зламана побутова техніка. Деінде лишились новорічні прикраси.

Фото: Суспільне Донбас

Пошуковці працюють біля входу у льох: прибирають землю, з-під якої проступають останки тіл.

Перше лежить на сходах.

Фото: Суспільне Донбас

"Скоріш за все, поруч розірвалась граната, потрапило в обличчя, розбило лицеву частину кістки, розбило черпну коробку, також побило шолом. Я думаю, їх закидували просто гранатами під час бою, коли вони вели бій. Їх якось може зажали та вже ліквідували", — розповів пошуковець.

Пошуковці знаходять двох загиблих, їх виносять з льоху. На одному — військовий жетон.

Фото: Суспільне Донбас

За словами керівника пошукового загону асоціації "Плацдарм" Олексія Юкова, точну дату загибелі цих військових встановити неможливо. Вірогідно, це сталося влітку. Коли за село Краснопілля точилися бої, і воно кілька разів переходило під контроль від росіян до українських військових.

"Ймовірно, це літо, тому що одягнені вони в літню екіпіровку. Плюс пішла муміфікація, а це значить, було дуже спекотно, і дуже холодно було у підвалі в той момент. А це літня пора року. Падає тиск і в підвалі прохолодно. Відбувається муміфікація тіл. Якщо б вони загинули взимку, від них би залишились самі кістки", — пояснює він свою гіпотезу.

Тіла відвезуть до моргу. Там з ними працюватимуть співробітники СБУ та судово-медичні експерти. Згодом — передадуть на обмін, додає Юков.

Читайте також

"Альтернативні джерела поповнення живої сили". У бік Донеччини їхав поїзд із в'язнями — Генштаб

Мінус 2500 солдатів і десять складів. Безповоротні втрати РФ під Бахмутом: хроніка боїв і ситуація в місті. 13 березня

За шість днів Сили оборони знищили під Бахмутом понад тисячу окупантів — Зеленський

РФ надсилає нові підрозділи на Донеччину, щоб компенсувати втрати — Генштаб

Значні втрати під Бахмутом не дозволяють росіянам розгорнути наступ на інших напрямках

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram