Захисники Бахмута, Соледара та "Азовсталі". Україна повернула з російського полону 130 військових

Важливо
. Фото: Telegram/Андрій Єрмак

Україна 7 березня повернула з російського полону 130 військових: 126 чоловіків та чотири жінки. Серед них — захисники "Азовсталі" та бійці з Донецького напрямку.

Усі врятовані з російської неволі – представники рядового та сержантського складу, повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Більшість звільнених – 87 осіб – потрапили в полон у Маріуполі, зокрема, були евакуйовані з "Азовсталі". Решта врятованих українців воювали на Донецькому (в районі Бахмута та Соледара) та Луганському напрямках.

Серед звільнених – 45 військовослужбовців Збройних сил України, 25 нацгвардійців, 23 прикордонника, 21 воїна Військово-морських сил України, восьмеро "тероборонівців" та вісім представників Державної спеціальної служби транспорту. Наймолодшому звільненому ще не виповнився 21 рік, найстаршому скоро виповниться 64 роки.

У штабі додали, що більшість звільнених унаслідок обміну мають поранення та захворювання унаслідок боїв та полону.

"Більшість з людей, яких ми повертаємо сьогодні, мають важкі поранення. Як каже Президент Володимир Зеленський, держава повинна подбати про кожного з них. Кожен з наших героїв має відчувати, що держава піклується про нього", — написав голова ОП Андрій Єрмак.

СБУ опублікувала відео повернення додому 130 українських захисників.

"Це результат роботи Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Життя кожного українця – найвища цінність!", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про українців, які перебувають у полоні РФ

За останніми даними, у полоні Росії перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни. Про це Суспільному повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.

Раніше Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що ідеться про 3,4 тисячі саме військовослужбовців.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець за результатами перемовин України і Росії у Туреччині, які відбулися 16 січня повідомляв, що сторонам вдалося домовитися про створення коридору для обміну полоненими.

Читайте також: Повернути всіх. Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Читайте також

"Російська сторона не погоджується на обмін всіх на всіх" — омбудсман України