"Робота, яка вже ведеться": Зеленський розповів про притягнення РФ до відповідальності

Президент Ураїни Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 2 березня, фото: Офіс президента

Україна спільно із партнерами веде роботу, результатами якої має бути притягнення Росії до відповідальності за її агресію. Одним з елементів такої роботи стала конференція United for Justice.

Про це під час відеозвернення 5 березня заявив президент Володимир Зеленський.

"Відбулася масштабна конференція за участю багатьох наших партнерів – правників України, всієї Європи та світу. United for Justice. "Обʼєднані заради справедливості". Крок за кроком ми йдемо до того, щоб забезпечити повну відповідальність держави-терориста за скоєне проти нашої держави, проти наших людей, — зазначив гарант.

За його словами, Україна домагатиметься покарання для всіх причетних до російської агресії. Відповідна робота вже проводиться, підкреслив Зеленський.

"Мають бути покарані всі російські вбивці, кожен організатор цієї агресії, усі, хто будь-яким чином забезпечує війну проти нашої держави й терор проти наших людей. І це не просто якась мрія про справедливість. Це робота, яка вже ведеться. Це домовленості, яких ми вже досягаємо. Це інституції, які вже працюють і будуть працювати ще активніше заради відновлення справедливості. Заради покарання винних в агресії", — сказав політик.

Президент наголосив, що світ достатньо сильний, щоб покарати Росію за війну.

"І ми дамо світу достатню сміливість та достатній інструментарій, щоб покарання відбулося. Щотижня додається впевненості в цьому. І я дякую всім нашим партнерам, які допомагають будувати мережу юридичної взаємодії, щоб відповідні вироки все ж прозвучали й були реалізовані", — зауважив Володимир Зеленський.

Він додав, що Україна покращує свої позиції у сфері міжнародних відносин.

"Поновлено контакти на найвищому рівні з Бразилією. Говорив з новим Президентом Швейцарії. А ще — Нідерланди, Латвія, Естонія, Європарламент та інші структури Євросоюзу. З усіма ними за тиждень є нові домовленості, новий рух до наших спільних цілей, новий потенціал співпраці", — сказав гарант.

Що відомо про конференцію United for Justice

3 березня у Львові розпочалася кількаденна конференція United for Justice. Серед учасників — головний прокурор Міжнародного кримінального суду, лідери міжнародних інституцій та організацій. Виступив і президент України.

Станом на сьогодні в Україні зареєстрували понад 70 тисяч російських воєнних злочинів. Про це під час виступу на конференції "United for Justice" розповів президент Володимир Зеленський. За його словами, наразі не про всі злочини відомо, адже значна частина території України окупована.

Під час робочої поїздки на Львівщину Володимир Зеленський зустрівся з президентом Латвії Егілсом Левітсом. Очільники держав підписали декларацію, яка засвідчує підтримку Латвією європейської та євроатлантичної інтеграції України. А також обговорили спецтрибунал для Росії, заморожені активи російських громадян та зброю для перемоги України.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала підписання у Львові угоди про створення Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії РФ. Після підписання документа генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що Центр має розпочати свою роботу у Гаазі влітку цього року.

Читайте також

Росіяни депортували близько 16 тисяч українських дітей — заступниця генпрокурора