РФ поки не має можливостей оточити Бахмут — "Інформаційний спротив"

Ексклюзивно
Фото: служба коммунікацій 93-ї бригади "Холодний яр"/Facebook

Станом на початок весни російські війська не мають достатньо спроможностей для оточення Бахмута Донецької області, який обороняють українські солдати.

Про це 5 березня в ефірі телемаратону на Суспільному заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

"Зараз в російських окупаційних військ немає можливості повністю оточити Бахмут, а також його захопити. З іншого боку, там сконцентрована велика кількість сил та засобів, ресурс величезний стягнуто, і тиснути вони на місто будуть продовжувати", — розповів експерт.

За його словами, російські військові намагаються позбавити гарнізон у Бахмуті сполучення із тилом.

"Основна їхня задача на сьогодні полягала у тому, щоб перерізати логістичні артерії — це трасу 05-04 та 05-06. Це траси через Хромове на Часів Яр та через Іванівське на Костянтинівку. Через ці траси відбувається повноцінне матеріально-технічне забезпечення наших підрозділів у Бахмуті, незважаючи навіть на те, що вже кілька місяців ці траси перебувають під вогневим контролем (Росії — ред.)", — пояснив Коваленко.

Водночас російські війська мають складнощі із фізичним зайняттям траси.

"Але вогневий контроль — це не фізичний. Їм потрібно було їх (траси — ред.) перерізати. Для цього потрібно було або з Кліщіївки в напрямку 05-04 фактично наступати 4 кілометри в полі. А з Ягідного — це в напрямку 06-06, в напрямку Хромова — їм треба було також приблизно 4 кілометри наступати в полі. Це — той випадок, коли вони звузили собі фронт. Але саме по цьому вузькому фронту найбільш ефективно працює наша артилерія", — зауважив він.

Олександр Коваленко додав, що українським бійцям у Бахмуті не вистачає певних видів озброєнь.

"Взагалі біля Бахмута нам не вистачає артилерії, мінометів — коли ми кажемо про широкий фронт. А на вузьких фронтах вона максимально ефективно себе демонструє. Тому вони (росіяни — ред.) не змогли просуватися", — підсумував експерт.

Читайте також

Російські війська навряд зможуть оточити Бахмут найближчим часом — ISW

Можливості української оборони в Бахмуті скорочуються — британська розвідка

Армія РФ обстрілами продовжує нищити інфраструктуру — Череватий про знищення мостів у Бахмуті

Україна створює умови для виведення військ із частини Бахмута — ISW

Командувач ССО відвідав Бахмут та перевірив роботу підрозділів, які боронять місто