Імовірність запуску "Кинжалів" з Білорусі без літака А-50 знизилася — "Беларускі гаюн"

А-50У ПКС РФ з бортовим номером RF-93966. Фото: mil.in.ua

Імовірність запуску гіперзвукових ракет"Кинжал" із російських винищувачів МіГ-31К знизилася через відсутність радіолокаційного літака А-50У, який був пошкоджений на білоруському аеродромі Мачулищі внаслідок атаки безпілотників.

Про це повідомляє моніторингова група "Беларускі гаюн".

Зазначається, що вранці 3 березня з аеродрому Мачулищі злітав МіГ-31К ВКС РФ, який є носієм ракет "Кинжал". Разом із ним злітав винищувач супроводу з аеродрому Барановичі. Через зліт цих літаків по всій Україні оголошували повітряну тривогу.

"Проте через відсутність у небі над Білоруссю ДРЛО А-50У, ймовірність запуску гіперзвукових аеробалістичних ракет "Кинжал" з МіГ-31К ВКС РФ трохи знизилася", — йдеться у повідомленні.

У "Гаюні" зазначили, що основна суть роботи ДРЛО А-50У у повітряному просторі Білорусі полягала у "скануванні" півночі України з метою, зокрема, виявлення роботи засобів ППО та авіації у повітрі.

"Зокрема для того, щоб МіГ-31К, і за потреби, міг безпечно для себе і "у відповідний момент" запустити ракету в обхід ППО України, інакше кажучи, щоб не збили і МіГ, і ракету", — пояснили у групі.

У "Гаюні" також повідомили, що А-50У, який міг отримати пошкодження під час інциденту в Мачулищах 26 лютого, 2 березня об 11:24 злетів з аеродрому Мачулищі та попрямував на 325-й Авіаційний ремонтний завод в Таганрозі.

"За нашими даними, відлітаючи з Білорусі, літак йшов низькою висотою до 4 км. Причина в тому, що висота від 3 до 4 тис. метрів вважається безпечною для екіпажу у разі розгерметизації у польоті. Це попри те, що борт ДРЛО обладнаний аварійною системою подачі кисню", — йдеться у повідомленні.

У групі також повідомили, що разом з А-50У з Білорусі відлетів і Ан-26 ВКС РФ, він також попрямував до Таганрога. За словами спостерігачів, це є додатковим підтвердженням того, що 26 лютого до Білорусі прилітала ремонтна бригада з Іваново, а 28 лютого також прилетіли ремонтники з Таганрога, які разом латали борт 4 дні, а потім з А-50У відлетіли в Таганрог.

"За версією пропаганди, "літак вирушив на обліт державного кордону Республіки Білорусь". Як бачимо, "обліт" триває вже 25 годин, при тому, що максимальна тривалість польоту цього судна без дозаправляння — 9,3 год", — зазначили у "Гаюні".

Що відомо про пошкодження літака А-50 у Білорусі

26 лютого на аеродромі Мачулищі у Білорусі неподалік від Мінська пролунали вибухи.

"Беларускі Гаюн" із посиланням на джерела повідомив, що два дрони атакували російський літак А-50. Крім цього, стверджується, що силовикам вдалося знайти сумку з пультами управління від безпілотників.

Згодом це припущення підтвердили представники ініціативи BYPOL.

"Унаслідок 2-х вибухів постраждали передня та центральна частини літака, пошкоджена авіоніка та радіолокаційна антена", — зазначається в дописі.

Чим важливий літак А-50 для війська РФ

Як повідомляє Telegram-канал "Моніторинг", який відстежує активність російської бойової авіації, Літак А50У має велику дальність дії та може виявляти позиції ППО з висоти, що робить його дуже ефективним засобом збору інформації про військові об'єкти.

"Така інформація може бути використана для підготовки ракетної атаки на українські об'єкти та засоби протиповітряної оборони, або для забезпечення більш ефективного захисту російських літаків під час проведення бойових дій на території України", — йдеться у повідомленні.

Відтак знищення літака А50У та втрата інформації про позиції українського ППО можуть позбавити Росію важливих переваг у проведенні військових дій на півдні та на сході України, допоки росіяни не знайдуть альтернативу, наприклад використання іншого літака у інших локаціях біля державного кордону, зазначається в дописі.

А-50 — радянський і російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління. Створений на базі військово-транспортного літака Іл-76 на авіаційному Таганрозькому науково-технічному комплексі ім. Г. М. Берієваспільно з НВО “Вега” (Московський науково-дослідний інститут приладобудування), на заміну застарілому на той момент літаку Ту-126. Разом з радіотехнічним комплексом “Джміль”, встановленим на ньому, утворює авіаційний комплекс радіолокаційного дозору та наведення А-50.

А-50 може застосовуватися для виявлення та супроводження повітряних та надводних цілей, оповіщення командних пунктів автоматизованих систем управління видів Збройних Сил про повітряну та надводну обстановку, застосовуватися для управління літаками винищувальної та ударної авіації при їх наведенні на повітряні, наземні та морські цілі, а також служити повітряним командним пунктом.

Прийнятий на озброєння у 1989 році. У 2003 році почалася модернізація А-50.

Крім робіт з радіотехнічного комплексу, було вдосконалено систему управління та комплекс зв'язку. Модернізовано робочі місця членів тактичного екіпажу літака, інформація стала відображатися на рідкокристалічних індикаторах. Високих технічних характеристик РЛС вдалося досягти за рахунок введення наскрізного каналу цифрової обробки радіолокаційної інформації та модернізації приймального і передавального пристроїв; наростити можливості функціонального програмного забезпечення дозволила заміна бортової обчислювальної машини на нову, яка побудована на сучасних цифрових обчислювальних машинах з більшою продуктивністю та швидкодією. Модернізації піддана також система відображення на робочих місцях операторів.

Читайте також

Пошкодження розвідувального літака А-50 у Білорусі: у Повітряних Силах розповіли, чому це важливо

Пошкодження розвідувального літака А-50 у Білорусі: у Повітряних Силах розповіли, чому це важливо

Втрата літака-розвідника А-50 буде відчутною для армії РФ — британська розвідка