Росія не може виробляти радіолокаційні літаки А-50 — ГУР

Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов, фото: УНІАН

Російська Федерація наразі не здатна виробляти радіолокаційні літаки А-50. Про це в етері телемарафону заявив представник ГУР Андрій Юсов.

Він зазначив, що загалом було випущено близько 10 різних модифікацій подібних літаків.

"Інша справа не скільки їх є, а здатність їх виробляти. Ось виробляти нові подібні літаки з подібними завданнями, станом на сьогодні, здеградована промисловість російської федерації не здатна", – сказав Юсов.

Він також зазначив, що через загрозу санкції західні постачальники обмежать співпрацю з РФ.

"Співпраця з путінською Росією стає токсичною, небажаною і небезпечною. Закордонні постачальники реагують на загрозу вторинних санкцій", — сказав він.

26 лютого на аеродромі Мачулищі у Білорусі неподалік від Мінська пролунали вибухи.

"Беларускі Гаюн" із посиланням на джерела повідомив, що два дрони атакували російський літак А-50. Крім цього, стверджується, що силовикам вдалося знайти сумку з пультами управління від безпілотників.

Згодом це припущення підтвердили представники ініціативи BYPOL.

"Унаслідок 2-х вибухів постраждали передня та центральна частини літака, пошкоджена авіоніка та радіолокаційна антена", — зазначається в дописі.

Чим важливий літак А-50 для війська РФ

Як повідомляє Telegram-канал "Моніторинг", який відстежує активність російської бойової авіації, Літак А50У має велику дальність дії та може виявляти позиції ППО з висоти, що робить його дуже ефективним засобом збору інформації про військові об'єкти.

"Така інформація може бути використана для підготовки ракетної атаки на українські об'єкти та засоби протиповітряної оборони, або для забезпечення більш ефективного захисту російських літаків під час проведення бойових дій на території України", — йдеться у повідомленні.

Відтак знищення літака А50У та втрата інформації про позиції українського ППО можуть позбавити Росію важливих переваг у проведенні військових дій на півдні та на сході України, допоки росіяни не знайдуть альтернативу, наприклад використання іншого літака у інших локаціях біля державного кордону, зазначається в дописі.

А-50 — радянський і російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління. Створений на базі військово-транспортного літака Іл-76 на авіаційному Таганрозькому науково-технічному комплексі ім. Г. М. Берієваспільно з НВО “Вега” (Московський науково-дослідний інститут приладобудування), на заміну застарілому на той момент літаку Ту-126. Разом з радіотехнічним комплексом “Джміль”, встановленим на ньому, утворює авіаційний комплекс радіолокаційного дозору та наведення А-50.

А-50 може застосовуватися для виявлення та супроводження повітряних та надводних цілей, оповіщення командних пунктів автоматизованих систем управління видів Збройних Сил про повітряну та надводну обстановку, застосовуватися для управління літаками винищувальної та ударної авіації при їх наведенні на повітряні, наземні та морські цілі, а також служити повітряним командним пунктом.

Прийнятий на озброєння у 1989 році. У 2003 році почалася модернізація А-50.

Крім робіт з радіотехнічного комплексу, було вдосконалено систему управління та комплекс зв'язку. Модернізовано робочі місця членів тактичного екіпажу літака, інформація стала відображатися на рідкокристалічних індикаторах. Високих технічних характеристик РЛС вдалося досягти за рахунок введення наскрізного каналу цифрової обробки радіолокаційної інформації та модернізації приймального і передавального пристроїв; наростити можливості функціонального програмного забезпечення дозволила заміна бортової обчислювальної машини на нову, яка побудована на сучасних цифрових обчислювальних машинах з більшою продуктивністю та швидкодією. Модернізації піддана також система відображення на робочих місцях операторів.

Читайте також

Пошкодження розвідувального літака А-50 у Білорусі: у Повітряних Силах розповіли, чому це важливо

Пошкодження розвідувального літака А-50 у Білорусі: у Повітряних Силах розповіли, чому це важливо

Втрата літака-розвідника А-50 буде відчутною для армії РФ — британська розвідка