До 2035 року понад половина населення Землі страждатиме від надлишкової ваги або ожиріння — звіт

. Періс Вудс та її мама Дайна Вудс снідають у ресторані швидкого харчування Burger King, світлина була зроблена у межах дослідження щодо попередження ожиріння, проведеного Чикагським університетом, 2009 рік, фото: AP

До 2035 року 51% населення світу, або 4 мільярди людей, страждатимуть від надлишкової ваги або ожиріння, якщо суспільством не буде вжито серйозних заходів.

Про це пише Reuters із посиланням на атлас Всесвітньої федерації боротьби з ожирінням.

Зазначається, що в зоні ризику переважно діти, а також жителі країн із середнім або низьким рівнем доходу, особливо в Азії та Африці.

Згідно зі звітом Всесвітньої федерації боротьби з ожирінням, через 12 років дитяче ожиріння може зрости більш ніж удвічі порівняно з рівнем 2020 року. Так, у 2035 році від надлишкової ваги ймовірно страждатимуть 208 мільйонів хлопчиків і 175 мільйонів дівчат.

Читайте також: Як переїдання впливає на здоров'я і як "зупинитись" за столом

Автори відповідного звіту заявили, що не звинувачуть у таких тенденціях окремих людей, однак закликають зосередитися на соціальних, екологічних і біологічних факторах, які можуть спровокувати проблему ожиріння.

У звіті для оцінки використовується індекс маси тіла (ІМТ): число, яке розраховується шляхом ділення ваги людини в кілограмах на її зріст у метрах у квадраті. Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, показник ІМТ понад 25 означає надлишкову вагу, а понад 30 — ожиріння.

Читайте також

Лікарі мають визначати ожиріння не за вагою — канадські вчені

Всесвітній день боротьби з діабетом. Симптоми, ризики та профілактика захворювання