Ще три схеми ухилення від призову українських громадян на військову службу блокували правоохоронці. У трьох областях нашої держави вони викрили сімох організаторів оборудок. Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Зазначається, що підозрювані пропонували потенційним призовникам уникнути мобілізації на підставі підроблених документів про стан здоров’я та або нелегально перетнути кордон.
"Середня вартість таких "послуг" становила від 2 до 8 тис. дол. Ціна залежала від кількості осіб і типу документа",— йдеться у повідомленні.
У СБУ поінформували, що на Київщині викрили членів Київського обласного бюро медико-соціальної експертизи, які за грошову винагороду оформляли групи інвалідності для чоловіків призовного віку.
"Підозрювані сприяли громадянину в отриманні ним II групи інвалідності довічно. За понад 80 тис. грн йому оформили необхідну медичну документацію про проходження лікування та присвоєння вказаної групи. Осіб затримано під час отримання частини обумовленої суми — 700 доларів США",— зазначили у Київській обласній прокуратурі в Telegram.
Також, за словами правоохоронців, у Вінницькій області підозрювані підробляли медичні довідки із реквізитами лікарень, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях півдня та сходу України. На Закарпатті місцеві жителі пропонували втекти до ЄС через річку, яка знаходиться на межі кордону. Тут у вартість "послуг" входили рятувальні жилети для "безпечного" перетину рубежу.
Під час обшуків правоохоронці виявили мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами незаконної діяльності, медичні документи із ознаками підробки,️ гроші.
За ст. 332Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, ️ст. 364Зловживання владою або службовим становищем, ст. 369-2Зловживання впливом Кримінального кодексу України підозрюваним загрожує до п'яти років позбавлення волі.
Що відомо про розслідування випадків незаконного виїзду закордон військовозобов'язаних
У Броварському районі правоохоронці викрили керівника благодійного фонду, якого підозрюють у переправлянні за кордон чоловіків призовного віку. За свої послуги він просив 7,5 тисяч доларів США.
СБУ викрила киянина, який незаконно переправляв чоловіків призовного віку через державний кордон. Ухилянти виїжджали з України під виглядом волонтерів. "Послуга" коштувала від однієї до двох тисяч євро з людини.
У Києві затримали 44-річну жінку, яка допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Правоохоронці встановили, що жінка оформлювала документи ухилянтам за 5 тисяч доларів. Згідно з ними, чоловіки виїжджали закордон як водії за волонтерською допомогою через благодійний фонд.
На Київщині викрили групу осіб, які допомагали військовозобов'язаним виїхати закордон під виглядом студента чи волонтера.
Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів.
У Києві троє чоловіків організували схему виїзду закордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.
СБУ ліквідувала канали втечі "ухилянтів" за кордон на Київщині та в Одеській області.
Читайте також
На Київщині судитимуть псевдоволонтера, який переправляв чоловіків за кордон
У Києві викрили переселенку з Лисичанська, яка пропагувала "руський мир"
Субкультура "Редан": поліція Київщини не допустила зібрання радикально налаштованої молоді в Ірпені