Не дали допрацювати. Вітренко розповів, чому його відкликали з наглядової ради "Укрнафти"

Ексклюзивно
УНІАН

"Нафтогаз" відкликав Юрія Вітренка з позиції представника акціонера в наглядовій раді "Укрнафти".

"Якщо мова про те, чому мені не дали допрацювати навіть до 15 липня, мій останній день в "Нафтогазі", то тут причиною, на мою думку є те, що я і керівництво "Нафтогазу" має різні позиції. Я виступав і виступаю за призначення голови правління "Укрнафти" за результатами чесного конкурсу, а керівництво "Нафтогазу" має іншу позицію", — розповів Вітренко у коментарі Суспільному.

Вітренко зауважив, що мова йде про рішення наглядової ради "Укранафти" від 20 травня: "Припинити конкурс і призначити Олега Геза без конкурсу".

"Це рішення було прийняте голосами членів наглядової ради, номінованих міноритарними акціонерами, та Ярослава Теклюка, представника "Нафтогазу". Далі я планую допрацювати в "Нафтогазі" до 15 липня, потім відпочити і подумати, що робити далі, зокрема, які пропозиції приймати", – розповів він.

У пресслужбі компанії повідомили, що новим представником "Нафтогазу" став Микола Гавриленко, директор дивізіону "Нафта" групи "Нафтогаз", який надалі продовжить врегульовувати невирішені питання, зокрема щодо спірних обсягів газу та накопиченого податкового боргу.

За подальшу взаємодію "Нафтогазу" з "Укрнафтою" відповідає фінансовий директор "Нафтогазу" Петер ван Дріл.

"Юрій Вітренко доклав помітних зусиль в налагодженні діалогу між акціонерами для оздоровлення "Укрнафти". Ми впевнені, що досвід і кваліфікація Миколи Гавриленка допоможуть якісно врегулювати ті проблемні питання, які залишились невирішеними, зокрема щодо спірних обсягів газу та накопиченого податкового боргу", — сказав голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Олег Гез з 1 травня 2019 року тимчасово виконував обов'язки голови правління "Укрнафти". До початку роботи в "Укрнафті" у 2016 році Гез більше 10 років працював компанії "ТНК-BP", в якій займав керівні посади. "ТНК" – одна з провідних нафтогазових компаній Росії.

Що відомо

  • Вітренко — український економіст і фінансист. Гендиректор інвестиційної компанії AYA Capital. 13 листопада 2018 року був призначений на посаду виконавчого директора з розвитку бізнеса Нафтогазу. У квітні 2019 року Юрій Вітренко обраний головою наглядової ради Укрнафти.
  • Зеленський призначив Вітренка членом наглядової ради Укроборонпрому 11 жовтня 2019 року, а з 25 січня 2019 припинив його повноваження.
  • З 30 серпня 2019 року генеральним директором Укроборонпрому є Айварас Абромавічус.
  • Наглядова рада "Укрнафти" припинила проведення конкурсу з пошуку кандидатів на посаду голови правління у зв’язку із "зміною поточної економічної ситуації". 

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного