У Тернополі родинам загиблих захисників вручили нагороди

Фото: Суспільне Тернопіль

Родинам загиблих в російсько-українській війні бійців вручили нагороди у Тернополі. Начальник обласної військової адміністрації вручив трьом сім’ям загиблих воїнів ордени "За мужність" посмертно від головнокомандувача Збройних сил України.

Особисту відзнаку за виховання сина від обласної військової адміністрації вручили матері загиблого Героя України Віталія Скакуна Орисі Качмарик. Ще 30 відзнак "Почесного громадянина Тернополя" отримали рідні загиблих воїнів від міського голови.

Вручення нагород рідним. Фото: Суспільне Тернопіль

Після хвилини мовчання за загиблими в російсько-українській війні бійцями, в Українському домі "Перемога" начальник обласної військової адміністрації Володимир Труш вручив ордени "За мужність" третього ступеня посмертно сім’ям трьох загиблих бійців.

Орден "За мужність". Фото: Суспільне Тернопіль

Відзнаки від головнокомандувача Збройних сил України отримали дружина бійця В’ячеслава Власенка Ганна, мама Романа Лебухорського Леся і дочка Михайла Яцковського Галина. Почесну відзнаку обласної військової адміністрації за виховання сина вручили Орисі Качмарик. Її син Віталій Скакун загинув рівно рік тому під час підриву Генічеського мосту.

"Я обіцяла йому бути сильною. Я обіцяла йому йти далі. Заради нього я живу. А нагороди… Найвища для мене нагорода – молитва за мого сина, про мого сина пам’ять", – каже Орися Качмарик.

Вручають нагороду Орисі Качмарик. Фото: Суспільне Тернопіль

Відзнаку "Почесний громадянин Тернополя" отримали 30 сімей загиблих бійців. Одну з них вручили матері загиблого Андрія Федорова Тетяні. Жінка розповідає, до Тернополя разом з сім’єю переїхала у 2017 році з Луганщини. Коли розпочалася повномасштабна війна, її 26-річний син повернувся з-за кордону і пішов до війська.

Нагороди. Фото: Суспільне Тернопіль

"Його тато загинув під Луганськом ще в 2014. Моя дитина рвалася на війну ще з самого початку, бо для нас війна почалася не в 2022 році. Для нас війна розпочалася в 2014 році і втрати, біль йдуть з 2014 року. Я його, поки він був менший, могла ще якось вмовити. Коли почалося повномасштабне вторгнення, моя дитина була за кордоном. Він собі заробляв на хату. Він лишив все. Він сказав, що йому та хата не буде потрібна, якщо буде ворог тут", – розповіла мама загиблого бійця Тетяна Федорова.

Тетяна Федорова. Фото: Суспільне Тернопіль

Родинам загиблим захисників вручили нагороди. Фото: Суспільне Тернопіль

Нагорода "Почесний громадянин міста Тернополя". Фото: Суспільне Тернопіль

Читайте також