Кияни можуть перевіряти показання лічильника свого будинку та коректність нарахувань — КМДА

Кияни можуть спостерігати за зняттям показників лічильників Фото: Уніан (ілюстративне)

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" відновило практику залучення клієнтів до щомісячного зняття показань будинкових лічильників, які використовуються для розрахунку вартості тепла. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

"Усі охочі перевірити показання лічильника тепла свого будинку та коректність нарахувань за опалення відтепер знову можуть це робити щомісяця разом з представником комунального теплопостачального підприємства",— йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для цього потрібно подати заявку до Центральної диспетчерської ЖКГ 1557 за номерами телефонів: (044) 500 1557 — із мобільного) та 1557 —зі стаціонарного або зайти на сайт. Також можна зареєструватись за електронною адресою Структурного підрозділу "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго":  energozbut@kte.kmda.gov.ua.

Енергетики зауважили, що з початку опалювального сезону 2022/23 жителів до зняття показників не залучали, зважаючи на безпеку киян та вимкнення електроенергії.

Наразі 90% житлових будинків Києва обладнані будинковими приладами обліку. Майже 50% з них мають вбудовані модеми для дистанційної передачі даних про обсяги спожитої теплоенергії.

Мешканці будинків, де лічильники не мають модемів, можуть долучатися до спільного зняття показань в останню декаду кожного місяця опалювального сезону. Якщо ж лічильник обладнаний модемом, то інформація буде надсилатись представникам будинку за допомогою SMS або електронної пошти,— підсумували в КМДА.

Що відомо про тарифи та нарахування оплати за теплопостачання у Києві

У Києві тарифи на опалення для населення лишаються на рівні минулого року. Майже 90% багатоповерхівок столиці мають будинкові лічильники. Там, де їх немає, враховують кількість годин постачання тепла та середньомісячну температуру на вулиці.

В умовах аварійних відключень електроенергії для будинків без лічильника "Київтеплоенерго" враховує власні дані про перерви в роботі теплоджерел, інформацію від управителів будинку та столичного ДТЕК.

Під час відключення світла батареї і вода охолоджуються, із відновленням електропостачання будинок починає стрімко набирати тепло. Тому суттєвої економії порівняно зі стабільним споживанням або немає, або вона мінімальна,— пояснили у "Київтеплоенерго".

Читайте також

У Києві замінюють тепломережі. Де саме

40 аварій за добу. З початку року у Києві відремонтовано понад тисячу тепломереж

У КП "Київтеплоенерго" проводять обшуки

В ООН підтримали українську "формули миру", проти РФ анонсували нові санкції. Роковини війни. Онлайн