Допомогти у боротьбі: Національний інститут раку запустив відеопроєкт "Онкосвідомість". Про що він

Фото: Unsplash

Фахівці та лікарі Національного інституту раку України запустили всеукраїнський інформаційний проєкт "Онкосвідомість", покликаний підтримати українців у боротьбі з раком. Учасники проєкту підготували сім відеопрограм для платформи YouTube про найпоширеніші види онкозахворювань.

У програмах фахівці та лікарі Національного інституту раку відповідають на часті запитання пацієнтів та їхніх родичів, розвінчують міфи та дають корисні поради, — розповів у телемарафоні Суспільне. Спротив перший заступник директора Національного інституту раку, доктор медичних наук Андрій Шибко.

Статистика

— За даними національного канцер-реєстру, близько 125 тисяч онкохворих реєструють щорічно. З них 30-40% виявляють на ранніх стадіях. На жаль, десь близько 55 тисяч людей не переживають це захворювання.

Ми, як лікарі, хочемо відкрито говорити, підтримувати, інформувати, щоб наше суспільство було дійсно здоровою українською націю.

Про проєкт

— Для проєкту "Онкосвідомість" вже відзняли сім програм. У планах — зробити відео про кожну патологію.

Перший випуск присвячений колоректальному раку. У світі близько два мільйони хворіють на це захворювання і близько 800 тисяч, на жаль, не доживають. Тому ми повинні розказати, як проходить діагностика, лікування, хірургічне лікування, хімієтерапевтичне лікування, яким повинне бути харчування у людини, як вона повинна почувати себе. Це розповідаємо простими словами.

Профілактика завжди набагато ефективніше, ніж лікувальний процес. Проєкт "Онкосвідомість" – це цикл програм на YouTube, де лікарі, фахівці Національного інституту раку простими, доступними словами, будуть говорити про онкозахворювання, діагностику, профілактику, методи лікування, хімієтерапію тощо.

Ми будемо робити передачі про рак молочної залози, передміхурової залози чоловіків, будемо робити про рак легенів, яке займає перше місце у нас після молочної залози. Тобто ми розповімо про всі патології, які найбільше впливають на здоров'я людини.

Акцент на профілактиці

— В інтернеті дуже багато інформації, але ми повинні вірити доказовій медицині, вірити фахівцям. Перший цикл програм ми присвячуємо обізнаності про колоректальний рак.

Ми бачимо, що ми, як лікарі, можемо зробити для того, щоб наше населення було дійсно онкообізнаним. Щоб не лише пацієнти, а й родичі, лікарі робили акценти на профілактиці й сучасних методах лікування.

Вчасно виявлене онкозахворювання на перших стадіях – ефект лікування понад 90%. "Онкообізнаність" – це саме той проєкт, який розширює підходи до ранньої діагностики, до виявлення і до профілактики онкозахворювання.

Над проєктом працює команда Національного інституту раку — доктори наук, спеціалісти й фахівці з психології, практичні хірурги, практичні хімієтерапевти.

Війна як етіологія

— Зараз ми всі переживаємо війну і це стресовий фактор, який теж є одним із етіологічних факторів, які впливають на стан психічного і фізичного здоров'я.

Ми бачимо багато переселенців, ми бачимо, що люди нехтують своїм здоров'ям, але онкологічні хвороби теж не чекають. Вони дуже швидко розвиваються, особливо на фоні стресів.

Тому ми підтримуємо наші заклади, які звільнились, працюємо із херсонським онкодиспансером, проводимо спільні наради. Ми підтримуємо ділимося з ними препаратами, організовуємо консультації, виїжджаємо бригадами для того, щоб не лише консультувати, а й лікувати, лікувати на місцях, щоб люди всі наші українці отримували в кожному куточку нашої держави дійсно фахову допомогу.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook