Стерненко виграв позов проти екснардепа Киви — адвокати

. Фото: Нікіта Жеребцов

Активіст Сергій Стерненко виграв судовий позов проти колишнього народного депутата від "Опозиційної платформи — За життя" Іллі Киви про захист честі та гідності.

Про це повідомляє юридична компанія “Міллер” на своїй сторінці у Facebook.

Як нагадали адвокати, у 2019 році Кива в ефірі каналів Zik та NewsOne називав Стерненка вбивцею, який має сидіти за ґратами.

"Бо коли на активіста було скоєно замах, він, захищаючись, поранив своїх нападників. Один із яких помер. Та тоді, коли пан Кива ще міг дозволити собі гучні заяви в українському телеетері, він не знав, що буде притягнутий до відповідальності за те, що поширює недостовірну інформацію.", — йдеться у повідомленні.

За словами юристів, розгляд справи тривав три роки, і 14 лютого Апеляційний суд визнав, що висловлювання Іллі Киви є недостовірними і такими, що порушують честь та гідність Сергія Стерненка. При цьому, якщо екснардеп не спростує свої слова протягом 15 днів, його можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

"Дуже часто, особливо з появою соцмереж, право вільно висловлюватись, гарантоване нам Конституцією, переходить межі поваги до прав інших людей. Заяви, які видаються за фактичні твердження, виявляються наклепом, принижують честь і гідність, знищують ділову репутацію. Але в правовій державі існують механізми захисту від цього", — наголосили в юридичній компанії "Міллер".

Що відомо про напад на Стерненка

24 травня 2018 року на екслідера одеського "Правого сектору" Сергія Стерненка напали двоє чоловіків, одного з яких він смертельно поранив ножем. Ножові поранення були і в самого Стерненка, і в другого нападника.

Загалом на Стерненка нападали тричі. Усі факти нині розслідуються, по одному з проваджень обвинувальний акт щодо підозрюваного нападника скеровано до суду.

Двом чоловікам, які напали на нього у 2018 році, оголосили про підозру в хуліганстві із застосуванням зброї. Один із двох підозрюваних помер внаслідок поранення, отриманого від Стерненка під час нападу на нього, інший — втік за кордон.

7 червня Сергій Стерненко повідомив, що його як свідка викликають в СБУ для вручення підозри за статтею "умисне вбивство". Пізніше він отримав підозру за цією ж статтею. Слідство наполягає, що Стерненко, захищаючись, поранив нападника, той почав тікати, але Стерненко наздогнав пораненого, і завдав тому ще одного поранення, від чого нападник помер. Стерненко стверджує, що не перевищував норм самозахисту.

Читайте також

Обстріл Хмельницького, навчання бійців ЗСУ на базі США, Польща може надати МіГ-29. 360 день війни. Онлайн