Для лікування онкохворих дітей: у Черкасах презентували бокси для трансплантації кісткового мозку

Суспільне: Черкаси

Два асептичних бокси, що призначені для трансплантації кісткового мозку в максимально стерильних умовах, відкрили в Міжнародний день онкохворої дитини, в центрі дитячої онкології та гематології у Черкасах.

Раніше таких пацієнтів лікували у дорослому відділенні, розповіла завідувачка центру Оксана Глухарева. За її словами, в Україні схожі палати є лише у Києві та Львові.

"Це бокси для трансплантації кісткового мозку. У боксах створені умови для того, щоб людина вижила у цей період, коли вона найбільш уразлива. Тобто, це один із видів лікування, коли дається мегадозова хімієтерапія, яка спалює все на своєму шляху і якийсь період, коли пересаджують кістковий мозок, людина стає беззахисною перед будь-якими бактеріями та інфекціями. У цих боксах є фільтри, які очищують повітря і не допускають бактерій. У нашій ванній кімнаті вода, оснащена гепа-фільтрами".

Фото / Черкаська ОВА

Першим до боксів зайшов пацієнт центру Іван Ковтун разом із мамою Наталею. Палати вдалося відкрити коштами одного із супермаркетів та доброчинного фонду "Таблеточки". На це спрямували п'ять мільйонів гривень, розповів виконавчий директор фонду "Таблеточки" В'ячеслав Биков:

"Ми хочемо, щоб наші діти жили в нашій країні, на нашій землі отримували гідне життя, і гідне лікування. Завдяки благодійникам, завдяки БФ АТБ, пересічним українцям, які долучилися ми змогли принести європейське лікування в Україну".

За словами керівника ОВА Ігоря Табурця, відкриття боксу стало можливим завдяки ініціативам спонсорів:

"У реалізації допомогли благодійні фонди «АТБ» і «Таблеточки» Торік за кількістю проведених трансплантацій кісткового мозку черкаський онкодиспансер посів друге місце в Україні. І справа не лише в кількості, а й в якості. А вона тут на належному рівні".

Суспільне: Черкаси

Пацієнт онкодиспансеру — Іван, має надію, що такий бокс допоможе подолати хворобу якнайшвидше.

"Дуже добрий настрій у мене зараз. Я хочу вилікуватися, я хочу ходити і я дойду до цієї мети".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також