Президент МОК висловився проти втручання політиків у спорт

Російський вболівальник та олімпійська емблема. AP

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що поділяє "горе та людські страждання" українських спортсменів, однак наголосив, що уряди окремих країн не повинні вирішувати, хто має брати участь у міжнародних спортивних змаганнях.

Про це повідомляє France 24.

Як сказав Бах у кулуарах чемпіонату світу з лижних перегонів, українські спортсмени "знають, як сильно ми поділяємо їхнє горе, їхні людські страждання, та всі зусилля, які ми докладаємо, щоб допомогти їм" від початку російської агресії проти України.

"Ми серйозно ставимося до проблем прав людини і маємо враховувати їх. Уряди не повинні вирішувати, хто може брати участь у якихось спортивних змаганнях, тому що це покладе край міжнародним спортивним змаганням, чемпіонатам світу та Олімпійським іграм, якими ми їх знаємо", — заявив посадовець.

Він заявив, що МОК виконує "мирну місію".

"Історія покаже, хто більше робить для миру, ті, хто намагається тримати лінії відкритими та спілкуватися, або ті, хто хоче ізолювати та розділяти. Наша роль – об'єднувати людей. Ми намагаємося знайти рішення, яке віддає належне місії спорту — об'єднувати, а не сприяти посиленню конфронтації та ескалації", — сказав Бек.

Раніше президент Володимир Зеленський закликав до бойкоту Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, якщо російським спортсменам буде дозволено взяти у них участь.

Читайте також

Володимир Зеленський написав листа Еммануелю Макрону щодо недопущення атлетів з Росії до Олімпіади-2024 у Парижі

"Історія покаже, хто зробив більше для миру". Інтерв'ю президента МОК про повернення росіян й дискусії з українцями