Підсанкційних осіб позбавлять держнагород — уряд

Офiцiйно
Кабінет міністрів України, ілюстративне фото: УНІАН

Кабінет міністрів України схвалив зміни до законодавства, які дозволять позбавляти державних нагород підсанкційних осіб.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Сьогодні в Україні все ще існує правова колізія між нормами Закону 'Про санкції" та Закону "Про державні нагороди". Першим з них передбачено, що позбавлення держнагород чи інших форм відзначення є одним із обмежувальних заходів, що застосовується за рішенням РНБО України, яке вводяться в дію відповідним указом президента України. Другим же законом визначено, що позбавити особу держнагород можна лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду.

Нині, схваленим урядом документом пропонується внести зміни до статті 16 Закону України "Про державні нагороди", якими передбачено позбавлення державних нагород у разі:

● застосування до особи відповідної санкції, передбаченої Законом "Про санкції"

● вчинення особливо тяжкого злочину

"Схвалені зміни до законодавства створять законні підстави для позбавлення державних нагород шляхом застосування відповідної санкції та забезпечать вирішення питання щодо позбавлення їх внаслідок дій, які сприяли створенню реальних та/або потенційних загроз національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України", — йдеться в повідомленні.

Читайте також

Бойка та інших депутатів під санкціями позбавлять звання Героя України — уряд

Зеленський відповів на петицію про позбавлення Юрія Бойка звання "Герой України"