"Тренер усіх тренерів". Бронзовий медаліст ЧС-1998 зі збірною Хорватії Мирослав Блажевич помер після тривалої хвороби

УЄФА

Хорват більше 10 років боровся з раком простати.

Колишній футболіст та тренер збірної Хорватії Мирослав Блажевич помер у віці 87 років. Це сталося після тривалої боротьби з раковим захворюванням. За два дні легенді хорватського футболу виповнилось би 88 років.

Про онкологічне захворювання Мирослава Блажевича стало відомо у 2011 році. Через рік після цього хорват пережив хірургічне втручання з видалення злоякісного утворення простати.

Незважаючи на хворобу, хорват продовжував працювати тренером. Після виявлення онкології Мирослав Блажевич очолював іранський "Мес", "Загреб", "Слободу" із Боснії та Герцеговини та "Задар". Однак у 2015 році наставник припинив свою тренерську діяльність.

Після ремісії рак простати Блажевича у 2019 році повернувся. Попри лікування 8 лютого 2023 року Мирослав помер у Загребі.

Реакція спільноти на смерть Мирослава Блажевича

  • Федерація футболу Хорватії

Про смерть Блажевича повідомила Федерація футболу Хорватії, з якою Мирослав став чвертьфіналістом чемпіонату Європи-1996 та завоював третє місце на чемпіонаті світу 1998 року.

"Легендарний Мірослав "Чіро" Блажевич помер у Загребі після тривалої та важкої хвороби. Нехай улюблений Чіро з миром спочиває в хорватські землі, а ми висловлюємо найглибші співчуття найближчим від імені всієї футбольної родини, яка сьогодні втратила "тренер усіх тренерів", - написала HNS.

  • УЄФА

"Великий Мирослав "Чіро" Блажевич помер у віці 87 років. Батько сучасного хорватського футболу та один із найкращих тренерів у цій грі, Блажевич зробив надзвичайно успішну кар’єру, також очолював команди Боснії та Герцеговини та Швейцарії. Його дуже не вистачатиме".

  • "Динамо" Загреб

"За день до свого 88-річчя назавжди залишив нас тренер усіх тренерів, легендарний Мирослав "Чіро" Блажевич. Пане Чіро, від усього серця дякую вам за все, що ви віддали "Динамо" і хорватського футболу. Ми ніколи не забудемо ваш футбольний стиль, характер і роботу".

Хто такий Мирослав Блажевич

  • Мирослав Блажевич народився 10 лютого 1935 року у боснійсько-хорватській сім'ї у місті Травник, яке на той час входило Югославії, а нині - Боснія та Герцеговина.
  • Свою тренерську кар'єру Блажевич розпочав у 1968 році у швейцарському "Веве".
  • Найбільше матчів на посаді тренера Мирослав провів на чолі "Сьона" (136 матчів у період з 1971 по 1976 рік) "Нанта" (107 ігор у період з 1988 по 1991-й).
  • Збірну Хорватії Блажевич очолив у 1994 році та працював до 2000 року. За успіхи з хорватською національною командою отримав прізвище "тренер усіх тренерів".
  • За свою тренерську кар'єру Мирослав Блажевич виграв чемпіонат Югославії (1981/82 - "Динамо" Загреб), Швейцарії (1983/84 - "Грассгоппер") та Хорватії (1992/93 - "Кроація", 2002/03 - "Динамо" Загреб). Також хорват ставав переможцем національного кубка кожної з цих країн.

Вибір редакції