Рада визнала "ПВК Вагнер" міжнародною злочинною організацією

Офiцiйно
Мурал із зображенням найманців російської групи Вагнера у Белграді, Сербія, 13 січня 2023 року. Фото: AP Photo/Darko Vojinovic

Верховна рада України 6 лютого підтримала постанову про визнання російської приватної військової компанії "Вагнер" міжнародною злочинною організацією.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram.

"Рада Схвалила постанову #8397 про визнання приватної військової компанії "Вагнер" міжнародною злочинною організацією. "ЗА" — проголосувало 333 парламентарі", — написав він.

Також депутати ухвалили постанову про визнання російських приватних військових компаній терористичними організаціями.

"Також схвалили 3735 Постанову про визнання російських приватних військових компаній терористичними організаціями. "ЗА" проголосувало 336 нардепів", — йдеться в повідомленні.

26 січня 2023 року США визнали "ПВК Вагнера" транснаціональною злочинною організацією.

Читайте також: "Час припиняти криваві гастролі росіян, які прикриваються іменем відомого композитора" — Пригожину оголосили підозру

Участь найманців "Вагнер" у війні проти України

"ПВК Вагнера" була створена 2013 року в Росії, бере участь у збройних конфліктах без залучення регулярних військ. Її засновником вважається російський офіцер спецназу ГРУ Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", а менеджером і фінансистом — бізнесмен, відомий як "кухар" Путіна Євген Пригожин. Найманці "Вагнера" воюють в Україні, Сирії, Судані, Лівії, Мозамбіку.

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну "ПВК" бере активну участь у бойових діях на стороні російських військ. У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є "ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ".

З вересня 2022 року, Пригожин для участі в "ПВК" почав вербувати російських вʼязнів. Центр національного спротиву повідомляв, що росіяни завербували 23 тисячі ув’язнених. Як стверджує Міноборони Британії, ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених вʼязнів використовує як "витратний матеріал", щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Читайте також

ПВК "Вагнер" стали вербувати менше ув'язнених — британська розвідка

Путін схиляється до підтримки опонентів Пригожина у Росії — ISW

Путін намагається підірвати зусилля Пригожина з підвищення авторитету в Росії

Пригожин перекладає відповідальність за невдачі під Бахмутом на російське Міноборони

Пригожин дедалі агресивніше критикує російський уряд

В ISW прокоментували участь ПВК "Вагнер" у боях за Соледар