РФ планує провести регіональні вибори на окупованих територіях 10 вересня — британська розвідка

. Президент РФ Володимир Путін під час виступу на церемонії "приєднання" Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей до РФ 30 вересня 2022 року в Москві, Росія. Фото: АР.

У Росії запланували проведення регіональних виборів на тимчасово окупованих територіях України, які зазнали спроби анексії з боку РФ, на 10 вересня 2023 року. Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки. Відповідну заяву зробила голова Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко 1 лютого, відзначають британські розвідники.

“Проведення виборів в той самий день голосування, яке заплановано по всій Росії, підкреслює прагнення керівництва  РФ представити території як невід’ємні частини Федерації”, — йдеться у звіті британської розвідки.

Це сталося після продовження зусиль з “русифікації” окупованих територій, які включають перегляд систем освіти, зв’язку та транспорту, наголошують у британській розвідці.

На тлі відсутності демократичного вибору більше на виборах регіонального рівня в Росії, так звані лідери РФ використовуватимуть регіональні вибори, як виправдання окупації, відзначили у британській розвідці.

Що відомо про спробу анексії РФ окупованих територій України

На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вереснярозпочались, а 27 вересня завершились, псевдореферендуми про приєднання до РФ.

30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями".

5 жовтня Президент РФ Володимир Путін затвердив ратифікацію “договорів” про “прийняття” тимчасово окупованих територій України — “ДНР”, “ЛНР”, Запорізької та Херсонської областей — до складу РФ і підписав федеральні конституційні закони про включення їх до складу Росії.

Читайте також

Санкції проти "Росатому", депутати розглянуть питання звільнення Резнікова. 348 день війни. Онлайн

Генштаб ЗСУ: окупанти наступають на п'яти напрямках, загроза ракетних ударів — висока

Українська авіація завдала 10 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ

Путін не готовий ризикувати, ухвалюючи рішення щодо війни в Україні — ISW

Британська розвідка прокоментувала спробу РФ інтегрувати окуповані райони України до Південного військового округу