Дітей з окупованої Луганщини планують вивезти у Карелію — Центр національного спротиву

. Фото: Рівненська обласна прокуратура

Окупанти на Луганщині мають намір вивезти дітей у Карелію нібито для оздоровлення та відпочинку.

Про це повідомили у Центрі національного спротиву.

За їхньою інформацією, на цьому тижні відбулась зустріч голови республіки Карелія та голови так званої народної ради на тимчасово окупованих територіях Луганської області. На засіданні, зокрема, розглядали питання відправлення на "відпочинок" та "оздоровлення" дітей з окупованої Луганщини на курорти Карелії.

"Зважаючи на те, яким чином росіяни "відпочивають" у полярних широтах, це аж ніяк не сприяє оздоровленню. Мета цього рішення — списання бюджетних коштів на ці заходи так і більш моторошну — все більше з’являється свідчень щодо викрадень неповнолітніх та торгівлі людьми", — заявили у Центрі.

Що відомо про дітей та освіту на окупованій Луганщині

  • Окупанти продовжують депортувати дітей захоплених територій Луганщини. З Лисичанська до РФ вони вивезли 50 старшокласників, нібито для підготовки та складання іспитів.
  • У тимчасово окупованому Старобільську Луганської області, російська окупаційна влада примушує батьків віддавати дітей віком від 6 років до такого собі козацько-кадетського корпусу
  • Батьків школярів, які залишаються в окупованому Сватівському районі на Луганщини, змушують відправляти дітей на очне навчання.
  • На окупованій Луганщині батькам школярів погрожують позбавленням батьківських прав.
  • У школах окупованої Луганщини ввели "дрес-код".
  • Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що через постійні артобстріли та бомбардування на Луганщині ушкоджено щонайменше 17 будівель закладів вищої освіти, 113 закладів загальної середньої освіти, 50 дитячих садочків.
  • За даними Національного інформаційного бюро, безпосередньо до РФ депортували 4600 українських дітей, повернути вдалося 96.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram