Стартувала нова хвиля подачі заяв на урядову програму мікрогрантів єРобота

. Скрін Мінцифра

Із 1 лютого стартувала нова хвиля подачі заяв на урядову програму мікрогрантів єРобота. Про це інформує пресслужба Міністерства економіки.

Як повідомила повідомила перша віце-прем'єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко, з 1 лютого українці, що хочуть отримати мікрогранти для започаткування чи розвитку свого бізнесу, можуть подавати заявки на першу цього року хвилю програми “Власна справа”.

За її словами, мікрогранти на старт або розвиток власної справи — одна з найпопулярніших грантових програм єРобота. 2022 року 3 300 українців отримали від держави підтримку у вигляді мікрогрантів від 50 до 250 тисяч гривень на реалізацію своїх бізнес-ідей.

“І цього року ми продовжуємо програму. Уряд готовий підтримати кожного українця, який має бажання зайнятись підприємництвом, надаючи йому безповоротну фінансову допомогу. Таким чином ми інвестуємо в розвиток малого бізнесу та активізацію економіки, а також стимулюємо покращення ситуації на ринку праці, адже ці підприємці створять десятки тисяч нових робочих місць”, — сказала Свириденко.

Як отримати мікрогрант у рамках єРоботи

Отримати мікрогрант можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду підприємницької діяльності, пояснили в Мінекономіки. Щоб отримати кошти потрібно подати заяву та бізнес-план свого проекту через сайт “Дія”. Після перевірки наданих документів, оцінки бізнес-плану, а також кредитної історії заявника йому потрібно пройти співбесіду з фахівцями Держслужби зайнятості, за результатами якої службою ухвалюється рішення про надання чи відмову у наданні мікрогранту.

Що відомо про програму “Власна справа”

Програма “Власна справа” стартувала 1 липня 2022 року. За цією програмою можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу від 50 до 250 тис. грн. Обов'язковою умовою отримання мікрогранту є створення 1-2 нових робочих місць залежно від суми наданого мікрогранту. У 2022 році відбулось 12 хвиль подачі заяв на отримання мікрогрантів, кожна з яких тривала 2 тижні. Загалом було видано мікрогрантів на 777 млн гривень.

Читайте також

Змінився порядок виплат українським військовим, США анонсували новий пакет військової допомоги. 343 день війни. Онлайн