Генератори від ЮНІСЕФ встановлять у Києві на Троєщині та Оболоні

Фото: КМДА

"Київводоканал" отримав від міжнародної гуманітарної організаціївід ЮНІСЕФ генератори, які у випадку обстрілів росіян та відсутності електроенергії підключатимуть до невеликих водопровідних станцій Троєщини та Оболоні.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на мера столиці Віталія Кличка.

Генератори від ЮНІСЕФ встановлять у Києві на Троєщині та Оболоні Фото: КМДА

Зазначається, що оскільки енергетична система країни продовжує потерпати через постійні атаки російських військ, із жовтня минулого року особливо гостро питання енергозабезпечення об’єктів постало перед водоканалами. Адже вони забезпечують подачу води в оселі жителів.

Генератори від ЮНІСЕФ встановлять у Києві на Троєщині та Оболоні Фото: КМДА

За словами мера міста, наразі "Київводоканал" отримав від міжнародної гуманітарної організації ЮНІСЕФ 35 генераторів. 26 вже доставили, ще 9 мають невдовзі передати.

Генератори від ЮНІСЕФ встановлять у Києві на Троєщині та Оболоні Фото: КМДА

"У випадку обстрілів та пошкоджень критичної інфраструктури генератори підключатимуть до невеликих водопровідних станцій та артезіанських свердловин Троєщини та Оболоні. Це дасть можливість забезпечити водою ці житлові масиви",— каже Кличко.

Мер зауважив, що через відсутність електроенергії і тиску в системі вода може не доходити на верхні поверхи багатоквартирних будинків, адже її подача все ж залежить від роботи насосів, які працюють від електрики.

Що відомо про забезпечення столиці генераторами

У разі перебоїв з водопостачанням у Києві забезпечуватимуть систему резервних джерел отримання питної води. Ідеться про бюветні комплекси, більшість яких має можливість підключення до генераторів.

42 котельні "Київтеплоенерго" мають можливість працювати на генераторах у випадку відключення електроенергії, повідомили у КМДА. Столиця продовжує цю роботу і планує усі котельні, потужність яких це дозволяє, оснастити альтернативними джерелами живлення.

Київ 2 січня отримав від Тайваню перші два генератори високої потужності (300–800 кВА). Загалом передбачається поставка 20 генераторів для об'єктів критичної інфраструктури.

9 грудня Київ отримав 49 генераторів та теплові гармати від Риги. Це гуманітарна допомога від латвійських партнерів, а 22 грудня — 9 потужних генераторів від міста-побратима Оденсе в Данії.

Усі медичні заклади Києва оснащені генераторами. Встановлювати генератори у столичних лікарнях почали ще 5 років тому.

Читайте також

Щоб уникнути блекауту Київ забезпечують генераторами — Пантелеєв

Менше палива, більше тепла: у Пущі-Водиці встановили енергоефективну котельню

У Києві запроваджують нові спецперепустки