"Ми чистимо землю від погані". Історія льотчика з позивним "Апостол"

Гвинтокрил типу Мі 24. Фото: 12 окремої бригади армійської авіації ім. генерал-хорунжого Віктора Павленка

Льотчик на позивний "Апостол", з 12-ої окремої бригади армійської авіації ім. генерал-хорунжого Віктора Павленка, за час повномасштабної війни, здійснив близько 90 бойових вильотів на гвинтокрилі типу Мі 24. 13 січня, за свої досягнення, “Апостол” отримав орден Данила Галицького.

З льотчиком поспілкувалися журналісти Суспільного Запоріжжя.

Льотчик з позивним "Апостол" народився в родині військових. Таку професію обрав, бо дуже хотів керувати повітряним судном. Перше своє бойове завдання отримав у 2020 році. Тоді треба було евакуювати поранених із зони ООС. Чоловік розповідає, що всі дії спочатку відпрацьовують на землі, а вже потім виконують у повітрі. Кожен політ — чергове хвилювання, оскільки від його роботи залежить людське життя.

Льотчик з позивним "Апостол". Фото: Суспільне Запоріжжя

“ Польоти виконуємо екіпажем, який складається з трьох людей. Ми виконуємо бойові завдання: прилітали до польових шпиталів, забирали поранених і доставляли їх на лікування. На жаль, не всіх вдавалося доставити. За кожен політ переживаю. Переживаю, аби вчасно встигнути доставити поранених".

Військовий розповідає, що до повномасштабної війни були готові. Тому, коли під загрозою знищення були повітряні судна — всі літальні апарати піднялися в небо. Таким чином вдалося зберегти техніку.

“Ми перевозили вантажі, зокрема, до Маріуполя. Підбивали колони, зокрема, в Миколаївській, Сумській, Київській областя. Наносили вогневі удари по позиціях противника. Коли ми влучаємо в ціль - відчуваю, що нашій піхоті стає легше. Ми працюємо заради них, бо їм найважче".

Гвинтокрил типу Мі 24. Фото: 12 окремої бригади армійської авіації ім. генерал-хорунжого Віктора Павленка

На своєму судні льотчик "Апостол" вже налітав 350 годин. Надалі ж планує освоїти нову техніку, щоб знищити ще більше ворогів.

"Ми чистимо землю від погані, щоб наші військові могли просуватися. Ворог за весь час повномасштабної війни свої дії змінює, але необдумано. Хай так і далі буде. Ми набагато краще підготовлені.”

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber