В Іспанії арештований британець, який допомагав обійти санкції російському олігарху Вексельбергу

. Віктор Вексельберг. Фото: РБК

Іспанські правоохоронці арештували громадянина Великої Британії Річарда Мастерса, якого підозрюють у допомозі російському олігарху Віктору Вексельбергу в обході санкцій, пов’язаних з обслуговуванням його яхти Tango.

Як повідомляє The Guardian, чоловіка арештували за запитом США. Американські правоохоронці вважають, що Мастерс нібито допоміг російському олігарху ухилитися від санкцій, пов'язаних з його суперяхтою вартістю 90 мільйонів доларів.

"Британець, якого Міністерство юстиції США назвало 52-річним Річардом Мастерсом, звинувачується у сприянні схемі ухилення від санкцій та відмивання грошей, пов’язаної з Tango, розкішною яхтою завдовжки 255 футів (понад 77 метрів — ред.), що належить Віктору Вексельбергу, російському підсанкційному олігарху та соратнику Володимира Путіна", — йдеться у повідомленні.

Іншому бізнесменові, 51-річному Владиславу Осипову, громадянину Росії, також висунуті звинувачення у США, але він залишається на волі, пише видання.

Зазначається, що Вексельберг, засновник російського енергетичного конгломерату, перебуває під санкціями Сполучених Штатів із 2018 року.

Цивільна гвардія Іспанії повідомила, що громадянин Великої Британії був заарештований в мадридському аеропорту Барахас під час спільної операції з ФБР та Службою розслідування національної безпеки. США попросили Іспанію заарештувати Мастерса з метою його екстрадиції.

"Заарештований громадянин Великої Британії є власником і адміністратором торгової компанії, що базується на Майорці та пропонує технічне й адміністративне обслуговування човнів. Серед його клієнтів є громадянин Росії, якому заборонено працювати на ринках США та з американськими фінансовими компаніями. Яхта, про яку йдеться, використовувалася вищезгаданим громадянином Росії та його сім'єю", — йдеться у повідомленні іспанських правоохоронців.

За їхніми даними, підозрюваний та його компанія заробили до 800 000 євро за нагляд за яхтою олігарха.

"Після того, як у квітні 2018 року проти Вексельберга було введено санкції, компанія Мастерса взяла на себе управління Tango і вступила в змову з іншими, щоб ухилитися від санкцій США. Згідно з обвинувальним висновком, серед іншого, Мастерс розробив схему використання вигаданого імені яхти Fanta, щоб приховати від фінансових установ, що платежі в доларах США зрештою були на користь Tango та Вексельберга", — йдеться у заяві Міністерства юстиції США.

У ній також зазначається, що фінансові установи США опрацювали "сотні тисяч доларів транзакцій", пов'язаних із Tango, які не були б дозволені в разі наявності відомостей про їхній зв’язок із Вексельбергом.

У квітні 2022 року повідомлялось, що влада США арештувала в порту Іспанії яхту Tango вартістю 90 мільйонів доларів, що належить Віктору Вексельбергу.

Читайте також

Україна отримає роту танків Leopard від Німеччини, Сили оборони відійшли від Соледару. 336 день війни. Онлайн