“Головним полем бою у лютому будуть Донеччина і Луганщина” – експерт

Позиції ЗСУ в Житомирській області неподалік білоруського кордону, 27 грудня 2022 р. Фото: УНІАН

Херсонщина і Запоріжжя наразі не є ключовими точками наступу для російської армії, основними районами бойових дій у лютому та березні 2023 року будуть Донеччина і Луганщина. Про це Українському радіо розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.

Хід війни

"З одного боку кажуть, що активні бойові дії будуть у лютому, а з іншого – активні бойові дії будуть наприкінці весни й на початку літа. Тут справа в тому, що Путін дав черговий наказ своїм Збройним силам до 1 березня “звільнити” всю Донецьку та Луганську область. Тому можна очікувати, що активні бойові дії триватимуть просто зараз, у січні та лютому, а також пізніше”, – пояснив Олексій Гетьман.

Він зауважив: на сьогоднішній день у Росії мобілізовано близько 315 тисяч людей, проте мобілізаційного ліміту РФ не має і до травня до війська там можуть залучити пів мільйона–мільйон росіян.

"Головним полем бою будуть Донеччина та Луганщина, адже на сьогодні росіяни планують захопити саме ці території".

За словами експерта, про Херсонську та Запорізьку області мова поки не йде. "Скоріш за все, це буде їхній план на травень. Сподіваємося, що їм це не вдасться. А просто сьогодні під Бахмутом тривають активні бойові дії: росіяни намагаються оточити місто з півдня та півночі”, – сказав аналітик.

Україні потрібні танки

“Аби переламати наміри Росії, нам потрібна зброя і техніка, яку нам обіцяли наші партнери. На восьмому “Рамштайні” було проговорено, яка саме техніка має бути нам поставлена. Кажуть також, що деякі одиниці тієї техніки вже бачили на кордоні України”, – розповів Олексій Гетьман.

Читайте також: Рамштайн-9 відбудеться у лютому — Резніков

Він зазначив: за різними оцінками, росіяни зосередили на бахмутському напрямку близько 50 тисяч військовослужбовців: “Там воювала "приватна" військова компанія Вагнера, нещодавно мобілізовані військовослужбовці РФ і десантники. А зараз наголос робиться саме на регулярних частинах армії РФ – десантно–штурмових військах та спецназі. Тому там зараз дійсно пекло”, – сказав експерт.

Читайте також: Німеччина передасть Україні танки Leopard — Der Spiegel

“Безпосередньо в Німеччині на озброєнні знаходиться 226 танків Leopard, плюс–мінус 2 одиниці. У Польщі є близько 240 танків. Але 13 країн НАТО сумарно мають 1500 Leopard. Можемо говорити й про американські “Abrams” – танки, які цілком можливо також у нас з’являться, та британські “Challenger-2”, які нам уже пообіцяли. Крім того, в деяких країнах ще є танки радянського виробництва – модернізовані Т–72", — розповів Олексій Гетьман.

Наступ з Білорусі

“Всі аналітики та розвідка кажуть, що на сьогодні угруповання, яке там розташоване, не здатне здійснювати якісь наступальні дії. Скоріше за все, це можна розглядати як плацдарм для тренування збройних сил Росії та Білорусі", — зазначив експерт.

"Тому очікувати наступ, принаймні сьогодні, не варто".

Водночас він додав, що якщо білоруси почнуть збирати ударне угруповання військ у Білорусі, тоді можна буде говорити про планування наступальних дій. На сьогодні ми цього не спостерігаємо”, – підсумував Олексій Гетьман.

Читайте також:

У Криму Росія продовжує приховану мобілізацію громадян України — Генштаб

СNN: у чому небезпека "вагнерівців" на полі бою

Донбас — український. Десятки релокованих бізнесів представили товари на фестивалі Cheк-in Dnipro