5,3 мільйона дітей в Україні обмежені в доступі до освіти — ЮНІСЕФ

Школярі спустились в укриття під час повітряної тривоги в загальноосвітній школі села Михайлівка-Рубежівка неподалік Ірпеня на Київщині, 16 вересня 2022 року, фото: УНІАН

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії близько 5,3 мільйона дітей в Україні стикаються з перешкодами в отриманні освіти, зокрема приблизно 3,6 мільйона безпосередньо постраждали від закриття шкіл.

Про це йдеться у звіті Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), що є у розпорядженні Суспільного.

"Діти в Україні ризикують втратити критичні для навчання та соціального розвитку роки", — наголошують в організації.

Зазначається, що з початку війни понад 2600 шкіл в Україні було пошкоджено, а понад 400 — зруйновано. Лише близько 25% українських шкіл розпочали очний навчальний процес у вересні.

Крім того, за результатами дослідження ЮНІСЕФ, менше половини сімей із дітьми віком до п’яти років змогли повернутися до дитячих садочків і долучитися до освітніх заходів.

Читайте також: КНУ ім. Т. Шевченка просить про допомогу після обстрілу: деталі від ректора Бугрова

"Кожна дитина повинна мати доступ до якісної та безпечної освіти, навіть в умовах війни. Освіта має вирішальне значення для добробуту та розвитку дітей. Її не можна поставити на паузу, не ризикуючи майбутнім цілого покоління. Життя мільйонів дітей буде значно важчим, якщо ми не допоможемо їм продовжити освіту зараз", — прокоментував відповідні дані голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

У ЮНІСЕФ додали, що у 2022 році майже 300 000 дітей отримали психосоціальну підтримку організації та взяли участь у заходах із розвитку соціоемоційної сфери по всій країні.

За 11 місяців війни близько 770 000 дітей також отримали набори для раннього розвитку, дозвілля та навчання "Школа в коробці".

Крім того, у 2022 році ЮНІСЕФ виділив 3 мільйони доларів США понад 1000 шкіл по всій Україні на дрібні ремонти, підготовку до зими, а також закупівлю навчально-методичних матеріалів.

Читайте також

Три предмети за 180 хвилин: у Міносвіти розповіли, як випускники складатимуть тестування у 2023 році

Без ЗНО: міністр розповів про особливості вступної кампанії у 2023 році