На Львівщині стартує обмін ламп розжарювання на енергоощадні: як це зробити

Суспільне Львів

На Львівщині стартує програма українського уряду за підтримки Євросоюзу з обміну ламп. Кожен охочий зможе обміняти старі лампочки розжарювання на нові, сучасні й енергоефективні. Про те, як це можна зробити, дізнавалося Суспільне.

Заміна ламп розжарювання на енергоефективні допоможе знизити рівень споживання електроенергії та заощадити на оплаті за світло. Обміняти лампочки можна у два способи.

"Метод перший — потрібно зареєструватися в "Дії". "Дія" буде вимагати верифікації клієнта. Після цього надійде сповіщення, в якому повідомлять, де людина може з’явитися за обміном лампочки. Варіант другий – в порядку живої черги. Якщо людина не має "Дії" або не хоче реєструватися в цій акції, може фізично з’явитися у відділенні "Укрпошти". Лампочки будуть у всіх наших відділеннях – як у містах, так і в селах", — каже заступник директора Львівської дирекції з розвитку мережі "Укрпошти" Андрій Данилів.

Обміняти старі лампочки на сучасні можуть лише повнолітні громадяни. При собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код. За умовами акції потрібно принести п'ять ламп розжарювання, а натомість отримати п'ять енергоефективних.

"Нам привезли два види лампочок. Це є енергозберігаючі лампочки, "ледівські". Вони є широкого і вузького цоколю. Сьогодні ми вже проводили перший обмін, мали клієнта. Він обмінював лампочки вузького цоколю. Він приніс нам 5 справних старих лампочок такого формату і ми обміняли йому на нові енергозберігаючі", — каже операторка поштового зв'язку Анна Волгіна.

Обміняти старі лампи на енергоощадні можна у відділеннях "Укрпошти". Суспільне Львів

Львівщина вже отримала перші 100 тисяч LED-ламп. Загалом доставлять понад 1 мільйон на область. Тим часом енергетики наголошують на важливості економії електроенергії.

"В такій ситуації, як ми зараз є, будь-яка економія є важлива і суттєва. Якщо будуть менше використовувати люди електроенергію, люди і підприємства, то і відключень буде менше. А лампочка "ледівська" економить орієнтовно 60-70% порівняно зі звичайною лампочкою розжарювання. Плюс вона не потребує часу на розігрів, вона не мерехтить", — каже речниця "Львівобленерго" Галина Петрушка.

У відділеннях "Укрпошти" обмінюватимуть лише справні лампи розжарювання. Участь у акції можна взяти лише один раз. Повноцінно програма має запрацювати вже до кінця місяця.

Читайте також

На Львівщині через перевищення ліміту застосовують аварійні відключення

Ймовірно вибухнув акумулятор. У Львові на пожежі травмувався чоловік