Збільшився пороговий бал. Вступники у 2023 році складатимуть мультипредметний тест

Суспільне Кропивницький

Цьогорічні випускники, які планують вступати до вищих закладів освіти України, складатимуть Національний мультипредметний тест, як і торік. Збільшився лише пороговий бал. Таку модель вступу обрали заради безпеки учасників тестування, розповіла Суспільному завідувачка центру оцінювання якості освіти у Кіровоградській області Любов Корж.

Мультипредметний тест відбуватиметься онлайн. Завдання будуть з трьох предметів, як і минулого року. Українська мова та математика обов’язково, третій предмет абітурієнт обиратиме сам. Це або історія України, хімія, біологія, фізика чи іноземна мова.

На виконання тесту учасники матимуть півтори години. Кількість завдань з предметів різна. Найбільше з історії України – 54, української мови – 45, з біології – 46, з хімії –40, з математики, фізики та іноземної мови – по 32 завдання. Час виконання завдань вступники розподіляють на свій розсуд.

Тести проводитимуть у тих закладах, де є сховища у дві зміни: рання сесія та обідня, як і минулого року, сказала Любов Корж. "Виходячи з аудиторії, учасник знатиме свій бал по кожному предмету".

Планують проведення двох сесій: основна буде в червні, додаткова – у червні-липні. Її організовують для вступників, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії.

За словами Любові Корж, цього року піднявся пороговий бал — це мінімум балів, які повинен набрати учасник. "Наприклад, з української мови із 45 завдань, треба виконати 5. Це 10 відсотків, і так з кожного предмету".

На державну форму навчання зможуть вступати тільки ті, хто набере 130 і більше балів, минулого року такого не було.

Одинадцятикласниця з Кропивницького Дар’я Литвин щодня готується до мультипредметного тесту по півтори-дві години. "Хвилююся за умови, тому що це можуть бути повітряні тривоги, як це буде робитися? Чи перериватися будуть тести й писатимуться спочатку, чи продовжувати потім...".

Реєстрація на національний мультипредметний тест розпочнеться у квітні.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб