Робота, навчання, підтримка. На Кіровоградщині відкриють три простори для жінок

Простір підтримки "Важлива" у Знам'янці. Фото Анни Орловської

У містах Знам’янка Кропивницького району, Олександрія і селищі Приютівка Олександрійського району Кіровоградської області та місті Кременчук Полтавської області готують до відкриття простори для жінок "Важлива". Там, за словами співавторки та керівниці проєкту Анни Орловської, жінки-переселенки та жительки громад зможуть працювати, навчатися, отримати психологічну підтримку.

Простори відкривають в рамках реалізації проєкту "Жіноче лідерство: на шляху відновлення України", який фінансується урядом Великої Британії. Починаючи з серпня 2022 року, учасниці проєкту організовують два заходи щомісяця, розповіла Анна Орловська: "Це освіта, дозвілля, робота психологів та кар’єрних коучів".

Простори почали облаштовувати в жовтні – придбали меблі та обладнання на суму понад 600 тисяч гривень. Нині завершують облаштування. У просторах облаштовані робочі місця, інтернет, передбачена можливість працювати в групах та індивідуально: "В грудні в кожній з чотирьох громад підписали меморандуми про співпрацю між Олександрійським гендерним інформаційним центром (організація, яка реалізує проєкт – ред.), локальними партнерськими організаціями та місцевою владою про подальшу підтримку і змістовне наповнення просторів. 21 січня в кременчуцькому просторі відбувся перший захід. В інших просторах заходи будуть вже цього і наступного тижня".

Майстерклас "Твій оберіг" у просторі підтримки "Важлива" у місті Кременчук / 21 січня 2023 року. Фото Анни Орловської

Де розташовані простори

  • Олександрія: проспект Соборний, 100 – приміщення бібліотеки для юнацтва;
  • Приютівка: вулиця Центральна, 1 – другий поверх Приютівської амбулаторії;
  • Знам’янка: вулиця Переможців, 43, другий поверх;
  • Кременчук: вулиця Першотравнева, 1.

Зі слів керівниці проєкту, два приміщення перебувають у комунальній власності, їх надають безкоштовно, вони сплачують лише за комунальні послуги, інші два – приватні, їх орендують на пільгових умовах: "Одне із завдань проєкту – сприяти заробітку жінок. Відповідно, одне з джерел фінансування просторів – частина заробітку тих, хто працюватиме і зароблятиме в стінах простору. Організовуватимуть і платні заходи, особливо там, де треба сплачувати оренду".

Локальна координаторка Оксана Козловська в просторі "Важлива" у Кременчуці консультує жінок. Фото Анни Орловської

За кожним простором закріплена локальна координаторка телеграм-спільноти "Жіночий консиліум". У неї можна уточнити графік роботи простору та домовитись про його відвідування, організацію в просторі заходів, сказала Анна Орловська. У лютому розроблятимуться річні плани роботи просторів: "До розробки плану можуть долучитися усі охочі, доєднавшись до відповідних телеграм-спільнот. Крім того, локальні партнери можуть запроваджувати власні проєкти, шукаючи для них фінансування. Так, в Кременчуці протягом п’яти місяців реалізовуватимуть проєкт, спрямований на боротьбу з психологічним вигоранням волонтерів".

Повноцінно простори запрацюють в середині лютого.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб