Путін хоче знищити Україну як історичне явище — Данілов

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов. Фото: Getty Images

Кремль поставив перед собою завдання під корінь знищити Україну як історичне явище. Для досягнення своєї мети Путін хоче завдати Україні військової поразки, стратегічної за характером і наслідками. Про це у блозі на Українській правді заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Він наголосив, що Москва не відмовилася від максималістських цілей – знищити Україну.

"Москва більше не хоче прикриватися навіть фіговим листком колоніалізму. Москва бажає під корінь знищувати саму Україну як історичне явище — мову, історію, культуру, носіїв української ідентичності. Тотальний і абсолютний геноцид. Тотальна війна на знищення. Кремль знає, в іншому випадку — зникне сама Росія як недобитий пережиток тиранії минулого, країна зла і насильства", — написав секретар РНБО.

Для досягнення своєї мети, за словами Данілова, Путін хоче завдати Україні військової поразки, стратегічної за характером і наслідками.

"У війні з Україною Путін мріє про "котли", оточення, парад перемоги і звання генералісимуса всіх часів і … про власний ГУЛАГ. Для цього в його системі координат потрібен "український Сталінград". В крайньому разі він бажає повторення в максимально масштабованому вигляді варіанту Дебальцева-2", — зазначив він.

За словами секретаря РНБО, військове керівництво РФ концентрує ресурси, підтягує резерви, відновлює боєздатність, а також шукає найбільш уразливі ділянки українського фронту.

"Завдання максимум — прорив на оперативних напрямках: південь, завершення окупації Донецької та Луганської областей, переривання ланцюжків постачання зброї. І, звичайно, Київ залишається головною мрією путінських фантазій", — зазначив він.

За словами Данілова, Росія готується до наступу, першою ознакою якого згідно з постійною тактикою є реалізація активних інформаційних заходів, щоб зламати волю, посіяти зневіру у ЗСУ і залякати, бо перемогти на полі бою росіяни не в змозі.

Секретар РНБО наголосив, що Україна в лютому 2023 року – це зовсім інша країна, ніж та, що була в лютому 2022 року.

"З нами безпрецедентна підтримка світу, єдиний Захід, багатомільярдна допомога і, найголовніше, український дух волелюбства і сформована політична нація, яка відчула смак перемоги", — зазначив Данілов.

Водночас він наголосив, що не час розслаблятися, бо "ворог дійсно сильний та підступний, його недооцінка смертельно небезпечна".

"У нього ще є великий ресурс – людська маса. В нього ще залишилися ракети і тони воєнного заліза. Він розумнішає, набирається досвіду і вчиться на помилках. Про це потрібно знати, пам‘ятати і враховувати", — написав він.

Данілов наголосив, що історична місія України добити химеру постімперського утворення, назавжди знищити саму ідею Росії імперської.

"Після чого Росія має стати звичайною національною державою, позбавленою колоній або фрагментуватися. Щоб світ позбувся глобальної загрози, Україна платить найвищу ціну із можливих", — зазначив секретар РНБО.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів, війська РФ активізувалася на Запорізькому напрямку. 333 день війни. Онлайн