"Збираємо фото і відео всього, що пов'язане з війною": у громаді на Рівненщині формують онлайн-архів боротьби проти РФ

Фото: Віктор Фрунзе

Здолбунівський краєзнавчий музей на Рівненщині збирає матеріали про героїчну боротьбу трьох громад області. Це фото та відео, які стосуються повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого і війни з 2014 року.

Йдеться, зокрема, про те, як жителі Здолбунівської, Здобвицької та Мізоцької громад воюють, волонтерять, донатять на ЗСУ і приймають переселенців, пояснив Суспільному в.о. директора музею Олександр Чижевський. Усі зібрані матеріали спочатку збережуть на Google-диск, а потім створять сайт-архів, доступний для всіх.

Створення цифрового архіву фото та відеоматеріалів спільної боротьби проти РФ — це проєкт Здоблунівської громади, пояснив Олександр Чижевський. Над ним працюють міська рада, музей, бібліотека і будинок культури.

"Ідея в тому, щоб почати зберігати пам'ять боротьби. Ми всі пам'ятаємо 24 лютого, той ранок, коли вся країна об'єдналася в боротьбі проти ворога. Робили блокпости ледь не біля кожної вулиці, пекли пироги, волонтерили, зустрічали переселенців, ішли в військкомат, донатили. І все відзняте й сфотографоване тоді вже десь губиться в галереях і може просто зникнути. Тож ми подумали й вирішили, не чекати перемоги, яка обов'язково буде, а варто робити ці архіви вже", — зазначив Олександр Чижевський.

Фото надане Здолунівською міською радою

Фото: Віктор Фрунзе

Здолбунівський краєзнавчий музей ініціював збір матеріалів, які свідчать про героїчну боротьбу жителів трьох громад.

"Все, що стосується війни і після 24 лютого, і війни з 2014 року, не лише Здолбунівської, а й Мізоцької і Здовбицької громад. Шукаємо і збираємо фото і відео всього, що пов'язане з війною — волонтерство, донати, будування чогось, допомога комусь, плетіння сіток. І дуже важливо — прижиттєві фото та відео з нашими загиблими героями. Це цінні матеріали і для істориків, дослідників не лише українських, а й міжнародних. А також за років 15-30-50 покоління, які зростатимуть, будуть бачити, що ця боротьба була не лише на півдні чи сході, а й тут, де вони живуть", — зауважив в.о. директора краєзнавчого музею.

Фото: надане Здолбунівською міською радою

Фото: надане Здолбунівською міською радою

Надсилати матеріали можна кількома способами:

  • додати на будь-який файлообмінник (google drive, Fex) та надати посилання з можливістю завантажувати;
  • на пошту музею — zdolbunivmuseum@gmail.com;
  • у будь-який месенджер — Viber, Telegram, WhatsApp, Signal за номером +380680520238.
Фото: Віктор Фрунзе

Фото: надане Здолбунівською міською радою

Усі отримані матеріали будуть групувати у папки і заливати на Google-диск.

"Спочатку створимо невеликий архів з доступом в онлайн форматі, щоб люди могли це бачити, переглядати. І плануємо готувати проєкт і шукати ресурс для того, щоб створити великий сайт-архів матеріалів з простою пошуковою системою, до якого кожен матиме доступ", — пояснив Олександр Чижевський.

Фото: Віктор Фрунзе

Фото: Віктор Фрунзе

Читайте також

  • Через освячення води священником УПЦ (МП) голова Рівнеоблради викликав на розмову керівника водоканалу, а працівника звільнили
  • Він доставляє їжу: велосипедист з Херсона порівняв велоінфраструктуру Рівного з рідним містом
  • На Рівненщині відновили перевірки заправок, які призупиняли через війну
  • Апеляційний суд зобов'язав повернути ставок на Рівненщині у власність громади. Орендар не погоджується

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції