Російський морпіх у підвалі. Як після окупації на Донеччині знаходять тіла російських військових

Ексклюзивно
Фото: Суспільне Донбас

На Донеччині працює зараз три пошукових групи, які забирають після окупації тіла загиблих та вбитих військових — і російських, і українських. У деокупованому селі Долина пошуковці забрали тіло російського армійця, імовірно, морського піхотинця. Про знахідку у зруйнованій будівлі повідомили місцеві — побачили черевик у підвалі. Як працюють пошуковці на звільнених територіях — репортаж Суспільного.

Фото: Суспільне Донбас

Пошуковці кажуть, у будинку, де знайшли тіло, відбувалися бойові дії: зі стелі досі звисає стрічка з патронами до кулемета.

"Ймовірно, десь на горищі цього дому була кулеметна точка та звідси вівся вогонь. Тут був не один російський солдат, можливо, інші пішли, а цей лишився прикривати", — розповідає учасник “Асоціації дослідників військово-історичної спадщини “Плацдарм” Микола.

Фото: Суспільне Донбас

Перш ніж оглянути тіло, пошуковці мають пересвідчитись, що воно не заміноване.

"Наразі використовується "кішка" — це мотузка з крючком, завдяки якій ми смикаємо тіло, воно підіймається. Якщо під ним є якісь вибухонебезпечні предмети, вони спрацюють", — каже керівник “Асоціації дослідників військово-історичної спадщини "Плацдарм" Олексій Юков.

Вибухівки не знайшли, тож тіло підняли. Ймовірно, у підвалі воно пролежало з літа.

"Дуже багато бачимо пострілів, тут стріляли з автоматичної зброї, скоріш за все. Це було пряме зіткнення, коли їх трошки витісняли з цих позицій на Долині. Він обгорів, це, мабуть, граната туди потрапила, і його знищили. І у підвалі почалася пожежа", — пояснює Олексій.

У підвалі знайшли й іржаву гранату Ф1.

"Тут були бойові дії під час Другої світової, мабуть, десь знайшли. Росіяни могли з собою взяти, для того, щоб мінувати, або на пам'ять", — висуває версію пошуковець.

Рештки оглядають на вулиці: шукають розпізнавальні знаки або документи.

"Морпіхи, мабуть, російські, бо пряжка морська, радянського зразка ще", — стверджує Олексій.

Документів не знайшли. Це тіло згодом обміняють на тіло загиблого українського військового.

"Що стосується місць, де ведуться бойові дії, там ще дуже багато роботи. Дуже багато загиблих, зниклих безвісти — з нашої сторони, зі сторони Російської Федерації. Там дуже багато тіл просто кинутих, хоча територія вже деякий час знаходиться під їхнім контролем, але люди повідомляють, що дуже багато тіл лежить, їх ніхто не забирає", — говорить Олексій.

Наразі, за словами Юкова, на Донеччині працюють три групи пошуковців “Плацдарму”.

Читайте ще

Поблизу Соледару українські військові знищили піхоту росіян

Російські пастки та снаряди під кожним деревом. Як виглядає замінований ліс на Донеччині

Під Соледаром українські військові знищили російський штурмовик

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram