Європарламент офіційно закликав Шольца передати Україні танки Leopard

. Ілюстративне фото: Getty Images

Європейський парламент закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца без зволікань поставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну. Про це йдеться у звіті про реалізацію Спільної політики безпеки та оборони, повідомляє пресслужба Європарламенту.

За документ проголосували 459 депутатів, 93 не підтримали звіт та 85 утрималися.

Євродепутати закликають до негайного розгортання сучасної зброї та протиповітряної оборони нового покоління, а також закликають канцлера Німеччини Шольца без подальшої тяганини поставити Leopard 2 в Україну.

Депутати наголосили, що Україна захищає свою територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів і терміново потребує військової допомоги та важкого озброєння для перемоги у війні.

"Європейська безпека різко погіршилася через війну Росії в Україні. У цьому контексті ЄС має збільшити та пришвидшити військову допомогу Україні та покращити функціонування її оборонної політики, продовжуючи та посилюючи співпрацю з НАТО. Серед інших змін він має прискорити процес прийняття рішень з питань оборони та зменшити свою залежність від третіх країн", — сказав євродепутат Том Ванденкенделаєр (ЄНП, Бельгія).

Крім того, Європарламент схвалив і щорічну доповідь про спільну зовнішню політику та безпекову політику. За це проголосували 407 депутатів, водночас 92 висловилися проти, а 142 утрималися.

Депутати ЄП попереджають, що за реакцією ЄС на агресивну війну Росії проти України уважно спостерігають автократії в усьому світі і ця реакція сильно вплине на їхню поведінку на міжнародній арені.

У доповіді також йдеться про те, що ЄС повинен зробити процес прийняття рішень більш гнучким та ефективним.

Євродепутати закликають ЄС використовувати положення Договору про Європейський Союз, які дозволять Раді приймати певні рішення без військових наслідків, зокрема ті, що стосуються санкцій і прав людини, кваліфікованою більшістю, а не одноголосно.

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі президентів Люблінського трикутника у Львові повідомив, що Польща передасть Україні роту німецьких важких танків Leopard. Від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України Польща передала Україні озброєння і техніки приблизно на 10 млрд злотих (понад 2,2 млрд доларів).

На брифінгу після зустрічі президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує на передачу танків й від інших союзників України.

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону на Суспільному заявив, що українські захисники зможуть освоїти передані західними партнерами танки Leopard за лічені тижні.

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Читайте також

Україна хоче розгорнути танкову бригаду із танків Leopard 2 — Кулеба

Фінляндія та Польща можуть надати Україні танки Leopard — ЗМІ

Міноборони Німеччини прокоментувало можливість передачі Україні танків Leopard 2

Німеччина не зможе поставити танки Leopard в Україну до наступного року — концерн Rheinmetall

Дуда хоче зібрати для України хоча б бригаду танків Leopard