Зеленський виступив на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Що сказав президент

. Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський виступає на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі. Суспільне транслювало виступ наживо.

Зеленський розпочав виступ, згадавши про ракетний удар по Дніпру та авіакатастрофу у Броварах, де загинув очільник МВС Монастирський, перший заступник міністра Євгеній Єнін та державний секретар Юрій Лубкович. ​Їх вшанували хвилиною мовчання.

Зеленський назвав наслідком війни авіакатастрофу в Броварах, у якій загинуло керівництво МВС України.

"Я вважаю, через той досвід війни, який є у мене та нашого суспільства, що це не нещасний випадок, а війна. Війна, просто вона не тільки на полі бою, у війни є кілька напрямків. Все це результат війни. Кожна людина і кожна смерть — це результат війни", — сказав президент.

Зеленський про війну

Президент закликав світову спільноту допомогти Україні якнайшвидше закінчити війну.

"Війна погано виглядає у будь-який момент з самого початку. Війна дійсно уповільнюється взимку, є зрозумілі обставини і причини. Втомлюється природа. Втомлюються люди. І Слава Богу, ворог також", — сказав він.

За словами президента, на сході України тривають щоденні бої.

"Ми стоїмо стійко, міцно. Я вдячний всім воїнам, і живим, і тих кого з нами, на жаль, вже немає. Дуже важливо, що ми міцні не лише на Сході нашої держави, де зараз гаряче. Ми міцні в середині нашої держави, ми об’єднані, ми мобілізовані, тому що вмотивовані, тому що захищаємо своє. Ми не починали цю війну, але повинні закінчити, закінчити на нашій землі і деокупуючи її", — сказав Зеленський.

Він наголосив, що ситуація на південному та північному напрямках залишається під повним контролем України.

"Ми бачимо, що Росія намагається йти, посилюватись і готуватися до реваншу. Ми вважаємо, що їм не вдасться, тому що вони воюють не проти України, а проти цивілізованого підходу до життя", — сказав президент.

Він зазначив, що треба зберегти об’єднання світу і Європи навколо України, яка бореться "за наші спільні цінності".

"Потрібно, щоб продовжувалася підтримка України, щоб продовжилося постачання відповідної амуніції, яка потрібна для перемоги над ворогом на полі бою", — сказав він.

Зеленський про Росію

"Мені здається, що місце серед терористів Росія собі вже обрала, і сьогодні це вже не залежить від керівництва. Я вважаю, їхнє керівництво більше не впливає на розвиток РФ, історії та культури", — заявив Зеленський.

За його словами, закінчення війни залежить від міцності України, підтримки міжнародних партнерів та безпосередньо російського суспільства, яке повинно "визнати помилки, відступити, поважати статус ООН й суверенітет нашої країни".

Зеленський про НАТО

Президент наголосив, що вступ України до НАТО є одним з пріоритетів та гарантій безпеки для України.

"Ми розуміємо, що поки що ми не в НАТО. І, на жаль, Росія також це розуміє, бореться з цим, щоб не дай Боже цей шлях був коротким. Але я усвідомлюю, що ми на цьому шляху, НАТО - це найкращі гарантії безпеки для України", — сказав Зеленський.

Він також зазначив, що Україна вже запропонувала гарантії безпеки і закликав цивілізований світ їх підтримати.

Зеленський про Кіссінджера

Зеленського тішить, що ексдержсекретар США Генрі Кіссінджер змінив свою думку щодо вступу України до НАТО.

"Я радий, що пан Кіссінджер змінив свою думку. Для нас сьогодні пріоритет, щоб відомі люди визнавали велику помилку саме Путіна (Володимир Путін, російський диктатор, - ред.) і визнавали, що це агресія саме Росії. І щоб вони політично тиснули на Росію, щоб вона завершила цю криваву агресію", — заявив президент.

У Давосі у Швейцарії відкрився Всесвітній економічний форум, який триватиме з 16 по 20 січня. Він пройде без російських мільярдерів. Вони стали небажаними гостями через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Що відомо про Всесвітній економічний форум у Давосі

У швейцарському Давосі 16-20 січня проходитиме 53-й Всесвітній економічний форум. Уперше із 2020 року захід відбудеться у традиційному форматі. Тема цьогорічного заходу "Співпраця у фрагментованому світі": учасники розглянуть, як можна розв'язати численні та взаємопов'язані проблеми, з якими стикається світ, та знайти рішення за допомогою співпраці між державним та приватним секторами. 19 січня на Давоському форумі виступить керівник Офісу президента України Андрій Єрмак – він представить українську "формулу миру".

Попередній Міжнародний економічний форум у швейцарському Давосі відбувався наприкінці травня 2022 року і був здебільшого присвячений Україні. Політики й економісти говорили про те, як допомогти Україні під час війни та як послабити Росію. Вперше з моменту розпаду СРСР у 1991 році на травневому форумі в Давосі не були присутні жоден із російських бізнесменів чи посадовців.

Читайте також

Мер Києва візьме участь у Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Про що говоритимуть