Росіянина засудили до п'яти років колонії за бажання воювати за Україну

Фото: Georgiy Datsenko / EyeEm / Getty images

Жителя Саратовської області РФ 22-річного продавця Кирила Бєлоусова засудили до п'яти років позбавлення волі у колонії суворого режиму за намагання поїхати воювати в Україну у складі легіону "Свобода Росії".

Про це йдеться у рішенні Брянського обласного суду.

Бєлоусова звинувачують у замаху на участь на території іноземної держави в збройному утворенні, не передбаченому законодавством цієї держави, в цілях, що суперечать інтересам РФ (ч. 3 ст. 30, ч. 2 ст. 208 Кримінального кодексу РФ).

"Для реалізації задуманого Бєлоусов вступив в листування з рекрутером з України, а також почав активно готуватися до участі в бойових діях. Керуючись вказівками рекрутера, юнак приїхав на поїзді до Брянська, а звідти автобусом в село Біла Березка, Трубчевського району, де його затримали правоохоронці", — сказано у тексті рішення суду.

При цьому зазначається, що під час судового засідання обвинувачений нібито повністю визнав свою провину і попросив "не карати його суворо". Вказано, що вирок наразі не набув законної сили.

Що відомо про легіон "Свобода Росії"

Легіон "Свобода Росії" — російський легіон Збройних сил України, сформований у березні 2022 року для захисту України від російського вторгнення під час російсько-української війни. Входить до Інтернаціонального легіону ТРО України. Легіон сформовано з колишніх військовослужбовців ЗС РФ та інших росіян, а подекуди білорусів, що не мали досвіду служби в регулярних військах.

У червні повідомлялось, що колишній віцепрезидент російського "Газпромбанку" Ігор Волобуєв долучився до легіону "Свобода Росії", що воює у складі Збройних сил України. Раніше в інтерв'ю журналісту Денису Казанському Волобуєв розповів, що виїхав з Росії на початку березня, після її повномасштабного вторгнення в Україну, та вирішив долучитися до лав тероборони. Після цього його звільнили з російського "Газпромбанку". До України він добирався через Туреччину, Латвію та Польщу.