"Вуличні бої у Соледарі — це страшна річ". Український військовий з місця найважчих боїв на Донбасі

Ексклюзивно
. Військовий 45-ї окремої артилерійської бригади з позивним «Мадяр». Фото архівне: Facebook Роберт Бровді

Командир групи аеророзвідки ЗСУ із позивним "Мадяр" у ці дні в Соледарі. У місті тривають важкі бої, російські військові заявляли, що захопили Соледар, однак в Генштабі спростовують це. Суспільному "Мадяр" розповів про ситуацію в Соледарі зараз. Наводимо пряму мову.

***

У Соледарі тяжкі бої, але ситуація контролюється ЗСУ. Без вказання окремих точних ділянок у місті, але натиск ворога стримується багаторазово та щодобово. ЗСУ, зайнявши оборонні позиції, наразі щоденно та багаторазово відбивають піші наступи окупантів. Заходять (війська РФ, — ред.) постійно новими хвилями штурмових загонів, пробують зайняти нові позиції.

"Жодного приводу для паніки".

Усе це відбувається дуже голосно зі стрілкотнею, артобстрілами, але жодного приводу для паніки чи дослухання до ІПСОшних повідомлень, що місто оточили і взяли тисячі військових у полон, не потрібно перебільшувати — це все маячня. Така сама, як і ПригожинГлава найманців "Вагнера" Євгеній Пригожин, відомий раніше як "кухар" Путіна. 11 січня 2022 року Пригожин заявив, що побував у шахтах Соледара. У ЗСУ спростували. у танку в соляній шахті.

"Вуличні бої у Соледарі — це страшна річ".

Вуличні бої у Соледарі — це страшна річ, бо орієнтування у просторі складне, ти не маєш визначеної лінії оборони. Навіть дитяча пісочниця має прямокутну форму і дитина, коли там сидить, то розуміє, де її краї і спотикається, коли намагається звідти вийти, а тут меж немає для обох сторін, і тим більше для цивільних, які тут з незрозумілих причин залишаються.

Це стан, в якому ні для кого не може бути варіацій на тему безпеки. Десь можуть бути прориви, десь можуть бути зустрічні прориви, сталої лінії як такої зараз немає.

"Якщо негайно їх звідти не вибити, то вже за певний проміжок часу туди підтягнеться додаткова сила".
Дим над Соледаром, Донецька область, Україна, 11 січня 2023 року. AP Photo / Libkos

У тому, що ми бачимо, чуємо — ворог зайняв ту чи іншу частину міста, — треба розуміти: у цьому немає закінченої сформованої дії. Тобто штурмова група ворога, наприклад, у складі 10 осіб зайшла, прорвалася там, де її, до прикладу, не було, наприклад, на 100-300 метрів. Ті десять штурмовиків зайняли позицію, і якщо негайно їх звідти не вибити, то вже за певний проміжок часу туди підтягнеться додаткова сила і тоді вже вони займуть цю позицію і закріпляться на ній. Тоді їх вибивати суттєво важче звідти. Ось це і є відмінність між зайнятою і закріпленою позицією.

Є ситуації, коли вона (позиція) тижнями переходить з рук у руки. Це все дуже відносно.

Читайте також

Бій, позначений сіллю. Що відомо про битву за Соледар

"Чотири місяці ПВК "Вагнер" атакує Бахмут. Ситуація: зроби, або помри за Пригожина" — Том Купер

Війна. Усі новини