У Київраді планують перейменувати ще близько 30 столичних вулиць

Ексклюзивно
Колаж: Суспільне

Комісія Київради з питань культури і туризму погодила перейменування ще 31 столичної вулиці в межах дерусифікації. Найближчим часом відповідні проєкти рішень винесуть на розгляд депутатів Київської міської ради.

Про це в коментарі Суспільному повідомив член Київської комісії з питань найменувань Павло Островський.

За його словами, вулицям повернуть їхні історичні назви або назви історичних місцевостей. Наприклад, вулиці Немировича-Данченка у Печерському районі повернуть її історичну назву — Малошияновська.

"Такого плану історичні назви, які були змінені радянським режимом, тепер Київрада відроджує. Вони проходили у "Київ Цифровому" рейтингове голосування на підтвердження. Люди мали підтвердити доцільність чи не доцільність повернення цих назв. Трохи більше 30 таких назв. І комісія Київради їх погодила", — сказав Островський.

Загалом у 2022 році було перейменовано 237 топонімічних об'єктів Києва.

"Якщо взяти перший етап дерусифікації, там було 296 назв, за які люди голосували у додатку "Київ Цифровий". З них близько 210 вже перейменовано", — каже експерт.

Також, за його словами, депутати проголосували і за частину проєктів рішень, які були підготовлені ще до повномасштабного російського вторгнення. Йдеться, зокрема, про перейменування проспекту Героїв Сталінграду на честь композитора Володимира Івасюка, бульвару Дружби народів — на честь фундатора української армії Миколи Міхновського.

"Серед тих, які ще не проголосовані — це проєкти рішень, на які потрібні згоди родичів. Тому що так передбачає наше законодавство. Але секретаріат КМДА працює над тим, щоб зібрати згоду родичів, також ми як громадськість допомагаємо, виходимо на зв'язок з родичами і просимо їх про згоду", — розповів Павло Островський.

Що відомо про перейменування топонімічних об'єктів Києва

Наприкінці квітня минулого року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Починаючи із серпня 2022 року, у столиці перейменували 237 вулиць, проспектів та бульварів, чиї назви були пов’язані з країною-агресором чи радянським минулим. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

У додатку "Київ Цифровий" 4 листопада запустили нове опитування громадської думки щодо доцільності повернення історичних назв міським об’єктам. У переліку 32 топоніми — вулиці, провулки, площі, сучасні назви яких пов’язані з Росією та її сателітами.

У Києві створили єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані вулиці протягом 2014-2022 років. Для зручності користувачів вулиці згруповані відповідно до районів.

Читайте також

"Задача не в тому, щоб помститися минулому": експертка Мінкульту прокоментувала дерусифікацію у Києві

У Мінкульті назвали десятьох росіян, імена яких потрібно прибрати з топонімів

Вибір редакції